Od 12 lutego otwarcie hoteli, kin i teatrów. Restauracje, siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte

16

Podczas wspólnej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremierów: Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podano plany dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa.

– W połowie lutego otworzymy część miejsc, które do tej pory nie były dostępne. Nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych w wielkości do 50 proc. miejsc. Podobnie z kinami i teatrami – powiedział Mateusz Morawiecki.

Dopuszczona będzie aktywność sportowa na terenie otwartym, otwarte zostaną baseny i stoki narciarskie. Nadal zamknięte będą restauracje oraz siłownie i kluby fitness.

Nowe regulacje będą obowiązywać od 12 lutego na okres dwóch tygodni. Premier Mateusz Morawiecki mówiąc o aktualnej sytuacji związanej z rozwojem epidemii w Polsce powiedział o „kruchej stabilizacji”. Z jednej strony liczba zachorowań w ostatnich tygodniach jest na ustabilizowanym poziomie, ale niepokoi liczba zgonów w kraju.

Mówiąc o branży gastronomicznej i fitness wicepremier Jarosław Gowin apelował do ich przedstawicieli o cierpliwość. Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że podjęcie decyzji o obostrzeniach było niezwykle trudne, gdyż wiąże się ona z ryzykiem dotyczącym dalszego rozwoju epidemii.

– Należy potraktować to, co będzie się działo w ciągu dwóch tygodni jako scenariusz, który będzie realizowany w zależności od naszych zachowań(…) w kolejnych tygodniach będzie zależało od nas, co będzie się działo – powiedział minister Niedzielski.

Minister zdrowia zapowiedział, że kolejne decyzje dotyczące powrotu uczniów do szkół będą podejmowane po zapoznaniu się z wynikami badań przesiewowych u nauczycieli.

16 KOMENTARZE

  1. siłowni otworzyć się nie da? na siłowni każdy ma imienny karnet i można ustalić w minutę kto miał kontakt z osobą zarażoną jeśli się okaże że ktoś chory ćwiczył w danym dniu, w kinie połowa miejsc dostępnych oznacza tyle że ktoś usiądzie mi za plecami, w ciemności zdejmie maskę i będzie na komedii 2h śmiać się plując zarazkami przed siebie, niech mi to ktoś wytłumaczy wg jakiego klucza i jakiej logiki jest to sytuacja w której da się upilnować reżim sanitarny?

    • Serio wierzysz w ten cały medialny kałwid? Bo ci w Tv podali? No proszę Cię, w lidlach, kauflandach, biedronkach nie ma kałwida, w kościele nie ma, ale jest w siłowniach, restauracjach i na stokach i wyjdzie taki cipek andrusiewicz i Ci powie: jeśli lekarze mówią że na stokach można się zarazić a w lidlu nie to mówi prawdę, nie słuchajmy płaskoziemców… no ludzie wy macie jeszcze mózg? Macie logiczne myślenie? Cokolwiek jest w tej głowie czy papka i wypranie mózgu przez tv? Ciśnijcie mnie, ale za parę lat jak będziecie na smyczy korporacji, zaczipowani, zaszczepieni, chorzy, słabi i będziecie robić za miskę ryżu to będzie już za późno… i jaka opozycja? Wszyscy głosują razem, nawet z konfabulacją, obudźcie się bo czasu coraz mniej…

    • schodzę do piwnicy, tam wstawiłem własną, jakoś mi nie po drodze do desek na których siedziało tyle dud

  2. Czekamy na trzecią, czwartą, piątą falę i można tak bawić się bez końca i otwierać się i zamykać, bo ciemny lud to kupi a propaganda działa, a dzieci to niech już w ogóle nie wracają do szkół bo przecież za chwilę znowu przyjdzie kolejna fala a jak wiemy tylko nauczyciele są narażeni na wirusa i nie mogą jak każdy obywatel wrócić do pracy bo na państwowym tak można, a przychodnie i szpitale niech do końca świata już będą zabarykadowane i leczą przez słuchawkę a ciemny lud będzie się nadal dziwił skąd ta przerażająca liczba zgonów na wirusa oczywiście bo aktualnie nie ma przecież już żadnych innych chorób!

Skomentuj