Od 1 lutego znikają godziny dla seniorów, otwarte sklepy w galeriach. Większość obostrzeń jednak bez zmian

11
Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu dotychczasowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Wyjątkiem jest umożliwienie działalności sklepów w galeriach handlowych, muzeów i galerii sztuki oraz zniesienie godzin dla seniorów.

Jeszcze kilka dni temu spekulowano, że w związku ze spadającą w ostatnich dniach liczbą nowych zakażeń rząd zdecyduje się na poluzowanie obostrzeń z początkiem lutego. Mówiło się, m.in. o otwarciu galerii handlowych, częściowym odmrożeniu miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach, czy umożliwieniu powrotu do nauki stacjonarnej maturzystom i ósmoklasistom.

Okazało się, że tylko pierwszy z tych punktów zostanie zrealizowany:– Mamy bardzo złe sygnały płynące z otoczenia międzynarodowego. Trudno jest przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle zachorowań w innych krajach Europy, więc nieuwzględnienie tego elementu byłoby nieodpowiedzialne – mówił Adam Niedzielski.

Drugim wyjątkiem będzie otwarcie muzeów i galerii sztuki. Minister Niedzielski poinformował również o zniesieniu od 1 lutego godzin dla seniorów.

11 KOMENTARZE

 1. Przecież powinni nie znosić godzin dla seniorów tylko zrobić tak że tylko i wyłącznie w tych godzinach mogą robić zakupy i się poruszać.W pozostałych godzinach siedzieć w domach(no może w szczególnych wypadkach wychodzić).Przecież cały świat chce się pozbyć seniorów dlatego wymyślono tą pandemię

  • @jacko
   Masz 100% racji. W tej sytuacji seniorzy powinni sami przyjąć te zasady, że wychodzą od 10. do 12.
   Reszta się szybko nauczy, że nie warto chodzić do sklepów w tych godzinach. Bo tłok i te wózki tak powoli jeżdżą.

   • A gdy już toczy ten wózek przed sobą, to tak jakby był do niego przyspawany. Do towaru na regale nie można podejść, bo on trzyma się wózka i na centymetr nie odstępuje. A zerka złym i podejrzliwym okiem na każdego kto się zbliży, jakby podejrzewał że mu coś z tego wózka ktoś ukradnie.
    No i dobrze że zniosą godziny dla seniorów. Może nie będzie ich takie zagęszczenie na jednostkę czasu.
    Też w tych godzinach kupowałem, z racji uprawnień wiekowych. Ale zachowanie niektórych jest doprawdy denerwujące.

 2. W tym pseudomieście z pseudoludźmi z KK niech wszystko zamkną.Wszyscy duuuużo mają do powiedzenia ale nic z tego nie wynika.Bicie piany i tyle.Gdzie jakieś otwarte restauracje?gdzie jakaś dyskoteka(jakby była jakaś normalna)?gdzie jakiś otwarty hotel?Boicie się wszyscy tej władzy?zobaczcie co się dzieje w całej Polsce i bierzcie z nich przykład.

  • Odważny się znalazł – pisać to se możesz, ciekawe czy coś robisz ale prawdy się nie dowiemy. I kto tu bije pianę…. A ha K-K to pipidówa w której nic nie ma i nic nie będzie dlatego ludzi coraz tu mniej.

Skomentuj