Ochotnicza Straż Pożarna dawniej i dziś. Przed starostwem powiatowym umieszczono wystawę zdjęć strażaków ochotników

3

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczych Straży Pożarnych przygotowano ekspozycję, zawierającą zdjęcia jednostek z terenu województwa opolskiego.

Przez najbliższe kilkanaście dni na placu Wolności każdy z mieszkańców może obejrzeć wystawę pod patronatem marszałka województwa. Ekspozycja zawiera zdjęcia obrazujące historię poszczególnych jednostek województwa opolskiego.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy się dziś spotkać na placu Wolności i zaprezentować wystawę, która prezentuje dokonania Ochotniczych Straży Pożarnych. Ta formacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat bardzo mocno się zmieniały. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z tą wystawą – mówi starosta powiatu Paweł Masełko.

– To jest wystawa, która odwiedza poszczególne powiaty. Ochotnicza Straż Pożarna jest piękną służbą, czego doświadczamy na co dzień. Widzimy ogromne zaufanie do tej służby. Zapraszamy Państwa, aby zobaczyć dokonania strażaków w województwie opolskim – relacjonuje radny sejmiku województwa Robert Węgrzyn.

– Cieszę się, że mogę reprezentować wójtów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Na terenach wiejskich Ochotnicza Straż Pożarna ma szczególne znaczenie. Poza podstawowymi działaniami, ma wymiar kulturowo-społeczny. Na zdjęciach widzimy przekrój poszczególnych zadań strażaków ochotników – mówi Krzysztof Ficoń, wójt gminy Bierawa.

 

3 KOMENTARZE

  1. Pan Starosta jest hiperaktywny w mediach.Chyba ta popularność wynika z dużych zasług dla miasta.Paweł Masełko zasługuje na osobny artykuł,proszę napisać czego dokonał dla dobra Kędzierzyna-Koźla,jakie są efekty jego pracy jako radnego,przewodniczącego i starosty.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj