Obwodnica północna nabiera kształtów. Ruszyła budowa mostu nad Kłodnicą [ZDJĘCIA]

7

Budowa obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla idzie pełną parą. Kilka tygodni temu wykonawca rozpoczął budowę mostu nad Kłodnicą, jednocześnie postępują inne roboty związane z budową drogi.

W ramach inwestycji powstanie 18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego i śląskiego, na terenie gmin Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Wartość umowy z wykonawcą wynosi 220 mln zł, a planowany termin zakończenia prac to IV kwartał 2022 r. Po wydaniu w czerwcu br. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla tej inwestycji, w lipcu wykonawca przystąpił do prac w terenie. Aktualne zaawansowanie dla tego zadania wynosi około 20 proc. Prowadzone są roboty drogowe w zakresie wykonania wykopów, nasypów, podbudowy z kruszywa, podbudowy mineralno-bitumicznej, warstwy wiążącej oraz umocnieniem skarp i rowów. Na różnych etapach wykonywane są prace przy sześciu obiektach.

Fotoreportaż: GDDKIA

7 KOMENTARZE

 1. Istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia oraz Głubczycką. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie.
  Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają. Tylko, Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Już nie wspomnę o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie
  czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6. Czy za mała ilość ławek w kozielskim parku. To ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego….

  • Spokojnie, zagłosuj na kogo trzeba, odpowiednia władza chce budować obwodnice północną, ponoć już wykupują grunta prywatne osoby, które chcą przejąć władzę na naszym terenie ale jeszcze im się nie do końca udaje. Przejrzyj materiały przedwyborcze…

  • Debil? Jeżeli na drodze z punktu A do punktu B niema żadnych zakładów to ciężarówka ma się teleportować, logika Szanownego Mieszkańca powala.

 2. W odniesieniu do komentarzy dotyczących urzędu miasta, proszę sobie wyobrazić że dwaj urzędnicy tegoż urzędu przyjechali na wizję lokalną i stwierdzili że ,,strefa ruchu,,jest bardziej bezpieczna dla pieszych niż,,strefa zamieszkania,,a pani prezydent to stwierdzenie paradowała.

  • Bo urzędnicy po liceum ogólnokształcącym lub studiach w kierunkach zarządzanie – administracja czy „cóś ” takiego to fachowcy i na wszystkim się znają. Szkoda gadać. Pani Prezydent tylko ma pretensje że złe ludziska ciągle czepiają się jej i jej podwładnych. Lecz nie zastanowi się dlaczego. Pani Prezydent zapominacie komu służycie. To wy jesteście dla Nas ,a nie odwrotnie ! Jeśli mieszkańcy coś zgłaszają ,mają jakieś uwagi to należy wszystko potraktować poważnie i starać się to zrealizować. A jak na razie to większość olewacie.

Skomentuj