Obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla otwarta. Przejechaliśmy nową drogą. WIDEO

19

Dzisiejszy dzień zapisze się w historii Kędzierzyna-Koźla. W obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka otwarto obwodnicę północną – zupełnie nową drogę zaczynającą się na wysokości osiedla Piastów i prowadzącą aż za Ujazd niemal do samego węzła autostradowego (zobacz relację z uroczystości). To ponad 14 kilometrów jezdni i 18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Inwestycja jest warta 282 mln zł, w tym wartość robót to 250 mln zł. Dofinansowanie unijne wyniosło 207 mln zł. Przejechaliśmy całym nowym odcinkiem. Zobaczcie wideo:

 

19 KOMENTARZE

 1. I tak trzymać nieważne kto ale ważne że wreszcie jest. Notabene ciekawe iż inwestycje te które czekaliśmy tyle lat są zrealizowane przez ……. 😀

 2. A ja mam jedno, zasadnicze pytanie: kiedy doczekamy się „łącznika” na ulicę Energetyków?!! Bo mam przeczucie, że w obecnej sytuacji polityczno-gospodarczej każdy możliwy wykręt będzie dobry, żeby go nie robić!!

 3. Który to pachołek był w Kędzierzynie radnym co asfalt sprawdzał?
  Czy jeszcze żyje i jak mu się wiedzie?
  Mógłby obwodnice sprawdzić, inaczej dziś nie zaśnie….

 4. Czy wierni janczarzy lokalnego radyjka będą ” zatykać z obrzydzeniem noski” jadąc odcinkiem wybudowanym przez okropny ” kaczystowski reżim” i ” za kaczystowskie srebrniki” ?

   • Hmmmmm 🤔 Mówisz @Grzegorzu , że decyzja o budowie obwodnicy zapadła w 2016 r, a reżim kaczystowski nawet wtedy nie kiwnął palcem?😳 🤭

    To przypomnij z łaski swojej – KTO wtedy rządził w Polsce? 🙄🥴
    Bo już 2015 roku – PeŁo przerżnęła wybory z kretesem 😆 i wygrały PiSy 😁

    To kto w końcu – w mordę jeża – kiwał palcem przy budowie tej obwodnicy od 2016 r ?? 😳😂 Czyżby jakieś krasnoludki ? 😎

 5. Niebywały sukces PiS, jeszcze nigdy tak niewielu nie zrobiło tak wiele dla KK. W tych trudnych czasach gdy nawet młode kobiety dają w szyję, można palić wszystkim w piecu, gdy masło mosztuje tyle co sztabka złota, Partia PiS domyka inwestycje.
  Nie zbudowała Ostrołęki, rezygnuje po cichu z CPK, a dokonuje wydatek niebywały w regionie bez poparcia i garstka wyznawców. Wzywam do szacunku dla zgromadzonej elity i crem de la crem.
  Tą inwestycją pozazujemy niedowiarkom, że potrafimy. Można poznać Jarosława nie jak zaczyna a jak kończy. Rządy PiS przejdą do historii jak Kazimierza Odnowiciela.

 6. Wszystko bardzo ładnie wygląda, tylko mam 3 pytania. Czy zjazd na Ujazd tak pozostanie? Dlaczego na nowej drodze krajowej brakuje asfaltowych poboczy na całej długości co w przypadku awarii szczególnie tira może doprowadzać do tragedii i dlaczego na całej długości palą się lampy w ciągu dnia.

 7. A ja się zgadzam z Dobromirem – w sensie pytania co z łącznikiem?
  Brawo za obwodnicę – super – ale aby mieszkańcy KK faktycznie odczuli mniejszy ruch w mieście – Piasty, Lenartowice Blachownia – konieczny jest ten „łącznik” do ul. Energetyków – jak go nie ma to spadku natężenia ruchu, szczególnie tirów w centrum KK się nie zauważy.
  Może Szanowna redakcja KK24 by spytała UM KK – co z tym łącznikiem? Kiedy zaczną się prace? Kiedy przewidywane zakończenie?
  Słyszałem, że „łącznik” miał być budowany równolegle z obwodnicą…. Obwodnica jest – czyli dało się – a co z resztą Sz. P. Prezydent?

 8. jak dla mnie beznadziejnie oznakowana, jechałam dziś 1 raz – rozczarowanie, w 1 miejscu widzieliśmy napis Kędzierzyn- Koźle i nic więcej tylko Prudnik :/ 1 raz zjazd na sławięcice, Ujazd. W pewnym momencie byłam przekonana, że wyjedziemy już w Prudniku :( pojawił się ku zbawieniu znak Ujazd , centrum – zjechałam i ku mojej uciesze ujrzałam os Piastów

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj