Obwodnica otwarta po tragicznym wypadku. Służby kończą działania na miejscu

14

Kończą się działania służb na drodze krajowej nr 40, gdzie w poniedziałek przed godz. 7 doszło do wypadku samochodu ciężarowego i koparki.

Droga została otwarta około godz. 15. Przez pewien czas może jeszcze obowiązywać ruch wahadłowy.

Rano w poniedziałek samochód ciężarowy z nieznanych przyczyn wjechał w tył maszyny budowlanej, w wyniku czego wypadła ona z drogi i przewróciła się. Kierujący koparką poniósł śmierć na miejscu. Na miejsce został wezwany prokurator. Dzięki specjalistycznym wozom strażackim udało się wydobyć zablokowaną w barierach energochłonnych maszynę.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

14 KOMENTARZE

  1. Chciałbym się spytać od kiedy takie koparki mają zezwolenie na poruszanie się po drogach publicznych ?
    Jakikolwiek pojazd 4-kołowy musi być zarejestrowany i przechodzić coroczne przeglądy, aby móc poruszać się po drogach z innymi uczestnikami ruchu. Gdzie koparka ma kontrolowane strefy zgniotu, gdzie światła pozycyjne, kierunkowskazy, pasy bezpieczeństwa…to kierowca tej koparki popełnił wykroczenie a nawet przestępstwo, narażając kierowców na niebezpieczeństwo. Czy policja w KK nie widzi tych pojazdów budowlanych na drogach publicznych ????

  2. A dlaczego nie?

    Jest pojazdem mechanicznym, jeśli miał ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego to ma takie samo prawo korzystać z drog publicznych jak każdy inny pojazd.

  3. W Polsce koparka jest maszyną budowlaną do poruszania się po drogach publicznych wymagane jest tylko oswietlenie😉 oc nie jest wymagane tak samo jak przegląd techniczny

  4. Zbuntowana30 miastowy i sadomach…. Głąby z was a wasza głupota az boli…. Idioci. Zapoznaj sie z terminem pojazd wolnobieżny… Ale sądząc po waszysz nickach na tym forum to macie IQ =-100.

  5. 😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣 Normalnie może. Jako pojazd wolnobiezny. Nie potrzeba przeglądu. A OC może być zbiorowe pod maszyny w firmie. Co za asy piszą a niemaja pojęcia co to maszyna wolnobiezna i do tego budowlana. Prawka z lejsow😂😂😂😂😂

Skomentuj