Obrońcy sądów szukają wstawiennictwa u świętych. Przebrali Matkę Boską

33

Po Janie Pawle II teraz obrońcy wolnych sądów postanowili poszukać wstawiennictwa u Matki Boskiej.

Już ponad rok obrońcy sądów protestują przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości wdrażanym przez rząd PiS, które uznają za zamach na demokrację. Przejawy tej batalii widoczne są także w Kędzierzynie-Koźlu. Przeciwnicy rządu regularnie zbierają się pod sądem rejonowym, urządzają pikiety. Podobnie jest w całym kraju.

Jak na razie nie zablokowało to reform. Nie spowodowały tego także interwencje opozycji w Unii Europejskiej. Najwyraźniej więc postanowiono poszukać wstawiennictwa u sił wyższych.

Niedawno przy malowidle przedstawiającym Jana Pawła II w Śródmieściu, które powstało w trakcie Światowych Dni Młodzieży, ktoś domalował napisy „Nie ma wolności bez sprawiedliwości” oraz „Wolne sądy”.

Więcej: Malowidło z papieżem znów na celowniku wandali. Tym razem z podtekstem politycznym

Dziś rano natomiast jeden z czytelników przesłał nam zdjęcia figury Matki Boskiej przed kościołem na Pogorzelcu, na którą ktoś nałożył koszulkę z hasłem „wolne sądy”.

Dla większości wiernych, bez względu na przekonanie polityczne, z pewnością był to przykry widok i znak, że przekroczono jakąś granicę. Najwyraźniej jednak ci, którzy sprofanowali figurę, jej nie dostrzegają…

33 KOMENTARZE

 1. Wolne sądy od Ubeków, kasty stawiającej się ponad wszystkim . To jest oligarchia sędziowska. Filozofia liberalna to zaraza naszych czasów. Nie można poddawać się jej wpływowi. Zobaczcie co się dzieje w Europie. Grupy popieprz….. liberalnych chcą przejąć władzę nad wszystkim. Wmawiają nam , że dla naszego dobra można nawet ograniczyć swobody, prawa wyborcze i dowolnie interpretować prawo. Przebijają się też głosy za likwidacją wyborów , referendów. Wmawia się nam prawo jest tylko dla prawników a nie „ciemnego ludu” . Czy na pewno chcemy aby tak wyglądała nasza przyszłość?

 2. Brawo! Lepsza byłaby koszulka KONSTYTUCJA, to ich bardziej wkurza. Ktoś się oburzy, że to niewłaściwy pomnik? Na szczęście nie mamy w KK pomnika Lecha Kaczyńskiego.

 3. no proszę, jakiś komunista nawrócił się i poszedł po prośbie do Matki Boskiej…
  Desperacja musi być wysoka.
  A tak wogóle, to właśnie PIS próbuje utworzyć wolne sądy bo do tej pory ta „nadzwyczajna kasta” w swoim głównym nurcie opiera się na twardym postalinowskim rodowodzie, który pilnuje aby „naszym” było dobrze a Polakom to już jak kto chce… – zależy od wysokości łapówki.

 4. Nie jestem katolem nie popieram polityki PiS ale jestem przeciwnikiem wandalizmu i kretynizmu. Wielcy obrońcy sądów, a tak naprawdę banda oszolomow nie znających umiaru i szacunku.

 5. Droga redakcjo (cały zespół tworzył to „dzieło”?, dlaczego nie podpisu „dziennikarza”?), pragnę zauważyć, że:
  1. przebrano figurkę, a nie Matkę Boską (kimkolwiek ona jest), a to zasadnicza różnica.
  2. rolą dziennikarza jest informowanie o zaistniałej sytuacji, przedstawianie faktów. Nie powinien jednak stawać po którejkolwiek ze stron sporu, ani tym bardziej posługiwać się domysłami co do nastrojów społecznych.

  Tak jak ostatnio rządzących oburzają koszulki z napisem KONSTYTUCJA na różnych pomnikach, tak niektórych może oburzać wszechobecne bałwochwalstwo (nawet na podwórkach ludzie stawiają pomniki i figurki Matki Boskiej) oraz przesyt pomnikami miernego prezydenta, który swoją postawą doprowadził do katastrofy lotniczej i śmierci 96-ciu osób!

  • Miernym prezydentem był Komorowski, ale nie słyszałem żeby mu stawiano pomniki.
   Odnośnie bałwochwalstwa. Nie masz pojecia o czym piszesz. Stawianie ‚figurki’ nie jest bałwochwalstwem. Byłoby nim oddawanie czci tej figurce. Ale nie jest, ponieważ katolicy oddają cześć nie ‚figurce’, a Osobie którą ta ‚figurka’ przedstawia.
   Pomyśl po co wkładasz zdjęcie kochanej przez ciebie osoby do portfela? Dlatego bo kochasz wizerunek na zdjęciu? Czy dlatego, że kochasz osobę, dlatego jej wizerunek chcesz mieć zawsze przy sobie?

   • W Islamie zakazane jest przedstawianie wizerunków Allaha, Mahometa i nie tylko. M.in. dlatego, żeby nie modlić się do tychże przedstawień boga i proroków, tylko modły kierować bezpośrednio do istoty wyższej. U nas na każdym rogu stoi figurka Matki Boskiej czy też krzyż. Czyż to nie jest bałwochwalstwo?? Na pewno jest to przesyt.

    • ok ale napieprzanie łbem w beton jest git, chajtanie z „kobietami” w wieku bez krzaka, no sory, nie opowiadaj o wyższości islamu,

     kufra weź sobie islamistę pod dach, pomieszkaj, no i rozerwijcie się razem

 6. Nie wierze … komuniści, potomkowie UB/SB-ków, milicjantów, komunistycznych sedziów i prokuratorów – szukają wsparcia u Matki Boskiej ??????

  • peowski to on nigdy nie był, a jest popezetpeerowski, tu była sama komuna przyciągnięta ze wsi kraju, taki motłoch wsadzony do klatek w 2 , 3 pokoleniu i tak wystaje słoma z gumiaka

Skomentuj