„Obraz nauczyciela-awanturnika bardzo niesprawiedliwy”. List otwarty nauczycieli z Kędzierzyna-Koźla

71

Kędzierzyńsko-kozielski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego przesłał do naszej redakcji list otwarty dotyczący trwającego strajku. Publikujemy go w całości:

Szanowni  Rodzice, drodzy Uczniowie oraz wszyscy Ci z Państwa, dla których kształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży jest  i powinno być wartością nadrzędną!

My, strajkujący nauczyciele: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie–Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu; Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 8 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 10 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 18 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu; Publicznego Przedszkola nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu; Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Polskiej Cerekwi; Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Starym Koźlu; Szkoły Podstawowej im. A. Zgrzebnioka w Dziergowicach; Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Kuźni; Szkoły Podstawowej w Solarni; Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Dziergowicach; Zespołu Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolnego w Gościęcinie; Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu; Zespół Gimnazjalno–Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowiczkach; Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Ostrożnicy; Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciowakrzu; Publicznej Szkoły Podstawowej w Landzmierzu; Publicznego Przedszkola w Bierawie z oddziałami zamiejscowymi

czujemy się w obowiązku zabrać głos w sprawie, jaka zaistniała w polskiej oświacie. W sprawie, która dotyczy większości społeczeństwa, gdyż każdego dnia z niepokojem obserwujemy narastający spór oraz działania władz oświatowych dążące do skłócenia środowiska nauczycieli, rodziców i uczniów. Dysputa medialna owiana propagandą władz, która trwa od kilku dni, nakreśliła w naszej ocenie bardzo niesprawiedliwy i skrajnie negatywny obraz nauczyciela-awanturnika, który protestuje jedynie ze względów finansowych.

W tym miejscu chcielibyśmy wyraźnie stwierdzić, iż podjęcie trudnej decyzji o rozpoczęciu strajku podyktowane zostało nie tylko walką o lepsze warunki życia, ale przede wszystkim o godność zawodu nauczyciela, troską o jakość i przyszłość polskiej edukacji, bo „takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.

Solidaryzujemy się ze strajkującymi nauczycielami oraz pracownikami oświaty z całej Polski. Popieramy stanowisko naszych koleżanek i kolegów reprezentujących szkoły średnie oraz placówki oświatowe Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego.

Zaś do Was Szanowni Rodzice kierujemy słowa wdzięczności za okazywane nam w ostatnich dniach wsparcie i gesty solidarności. Nie myślcie, że było nam łatwo podjąć taką decyzję. Bardzo chcielibyśmy wrócić już do naszych klas i uczniów. Działania rządu nie pozostawiły nam jednak innego wyboru niż strajk, aż do odwołania.

71 KOMENTARZE

 1. O dżizas…. a rodzice dzieci których Ci nauczyciele mają w ‚głębokim poważaniu’ przypadkiem nic nie napisali do Was? Nic na ten temat nie będzie?

 2. Do Nauczycieli jesteście dnem Korczak się za was wstydzi. Oddajcie 20% z mojej pensji bo wam się strajków zachciało, jak się nie podoba droga wolna sprywatyzowac i chętnie zapłacę czesne i będę wymagać by nauczyciel był dla dziecka a nie dziecko dla nauczyciela.

  • Leń
   A ja się domagam, żeby rodzic był rodzicem dla dziecka, a nauczyciel nauczycielem. A i oczywiście już dawno twierdzimy, że za naukę należy płacić. Jak zobaczymy jakikolwiek fachowy kurs np. operator obrabiarek skrawających 30 godz – 2500 od osoby, minimum 8 osób. Płacisz uczymy, nie to won. Nauka i wiedza tylko dla bogatych. Będzie Cię stać?
   Czy my mamy za Ciebie drogi rodzicu karmić, uczyć, opiekować się Twoim dzieckiem – NIE. Mamy Cię tylko wspomagać, wspierać. To ty odpowiadasz za jego naukę. Czasami to ten leniwy nauczyciel spędza z TWOIM dzieckiem więcej czasu niż TY – IDEALNY RODZICU. Widać to szczególnie na wakacjach. jak musicie spędzać z Waszymi dziećmi 24 godziny. Krzyczycie, szarpiecie, ustawiacie po kątach swoich milusińskich. Ale pouczać innych !!!
   A my nauczyciele będziemy od Ciebie wymagać żebyś był rodzicem dla swojego dziecka. A jeżeli pracujesz długo i nie możesz się zająć Swoim dzieckiem. To przestań jęczeć i zmień pracę. A jak Cię nie będzie stać na opłacenia szkoły. To ucz sobie swoje dziecko sam. Taką możliwość daje dzisiejsza ustawa. Nie podobają się nauczyciele i szkołą to ucz SAM.

 3. „Propaganda władz”…
  A ja się pytam kto sobie taki wizerunek stworzył??
  Dlaczego nie strajkowaliście w czasie 8 lat rządów PO, która w swojej drugiej kadencji nie dała wam ani złamanego grosza? Czyżby dlatego, że to kolesie Broniarza rządzili?? Jesteście tylko marionetkami w rękach znp.
  Ostatni duży strajk nauczycieli był w 1993 r., kiedy rządziła inna konserwatywna partia. To jest zbieg okoliczności?? To jest ten wasz apolityczny strajk?

 4. Nauczyciela-awanturnika zrobił z Was strajkujących nauczycieli Pan Przewodniczący/Polityk Broniarz.
  Jego zawziętej postawie w sprawie kwoty 1000 zł podwyżki zawdzięczacie swoją aktualną sytuację
  oraz opinię rodziców.
  Tak to jest jak się chce uprawiać politykę a nie bronić praw pracowniczych.

  • ??? To inny związek uprawia politykę. A tępa zawziętość też jest po innej stronie. Trochę mądrych rodziców też mamy. Wesołych Świąt!

   • A jest jakiś inny związek niż broniarzowe stowarzyszenie postkomuny nauczycielskiej -karty specjalnej , dla specjalnych i najmądrzejszych . Fuj śmierdzi komuna .

 5. Cytując powyższy fragment listu … „ale przede wszystkim o godność zawodu nauczyciela, troską o jakość i przyszłość polskiej edukacji.”
  KTÓRY Z POSTULATÓW STRAJKUJĄCYCH DOTYCZY TROSKI O JAKOŚĆ EDUKACJI?

  Postulaty ZNP są następujące:
  1. Podwyżka w wysokości 1000 zł dla pracowników pedagogicznych
  2. Większe nakłady na oświatę z budżetu
  3. Zmiana oceny pracy nauczycieli
  4. Zmiana ścieżki awansu
  5. Dymisja minister Anny Zalewskie
  żródło: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Strajk-nauczycieli-2019-postulaty.-Jakie-sa-postulaty-ZNP-Jakie-byly-propozycje-rzadu

  Piszący ten list maja chyba inną wizje postulatów niż ZNP i mydlą oczy innym, a może sami nie wiedzą po co strajkują. Broniarz kazał to my idziemy będziemy mieć spokój od dzieciaków przed świętami.

 6. List jest extra i KURDE super !!!😂😂 Taki w stylu ble, ble, ble !!!!

  Czyli NACZELNY DUREŃ wraz z durniami z PO, takie dyspozycje spłodzili i rozesłali Po całej Polsce, CZERWONE nauczycielstwo napisało to w technice „kopiuj, wklej”😀 – dodając tylko nazwy szkół😁

  Więcej finezji proszę. Więcej finezji BURAKI😀😀😀

 7. Rozumiem rozgoryczone poesbeckie pozostałości, które biegają po ulicach bo im obniżono emerytury – ale nauczyciele?
  Nie wiem czy wogóle można używać słowa „nauczyciel” bo nie słyszałem, żeby w jakimś kraju nauczyciele przebierali się za świnie i krowy, śpiewali piosenki na poziomie niemieckich przedwojennych puffów czy wyli i kwiczeli pod oknami dzieci piszących egzaminy…
  Że juz nie wspomnę o uwspółcześnionej edycji zomowskich „ścieżek zdrowia” urządzanych normalnym nauczycielom.
  Niestety, pazerność, bezilna wściekłośc i nienawiść odbierają rozum i zdolność normalnego myślenia i żadne listy przepełnione górnolotnymi frazesami nie są w stanie zamaskować tego co wyprawiają przedstawiciele kiedyś pięknego zawodu, sprowadzonego teraz do poziomu wrzeszczących przekupek.
  I tak to wygląda w oczach normalnych ludzi, niestety…

 8. Walczą o godność nauczyciela i oświatę? Czyżby? Zawód jak każdy inny, z licznymi przywilejami, których nie posiadają inne grupy zawodowe, pracujące dwukrotnie więcej i ciężej, za takie same pieniądze. Jako matka to ja musiałam uczyć moje dzieci matematyki, chemii, fizyki itd. Czy zawód nauczyciela tak powinien wyglądać, wykład dla samego siebie, a potem niech rodzic martwi się o resztę. Nie każde dziecko ma rodzica, który pomoże mu w nauce. A co z dziećmi, których rodzice nie są w stanie im pomóc? Czy takie dzieci są stracone, gdyż są pozostawione same sobie bez pomocy.
  NIE POPIERAM NAUCZYCIELI!!!!!!!!

 9. Wy ludzie wykształceni nie widzicie że jesteście marionetkami p.Broniarza on na waszych „plecach”chce zaistnieć w wyborach jesiennych do Sejmu lub Senatu,to mu zapewnił p.Schetyna i dlatego sądzę że Wasz strajk ma podłoże polityczne i udało Wam się wżiąć zakładników NASZE dzieci!!Ale tego Wam,rodzice rozsądnie myślący NIE ZAPOMNĄ,jesteście pochołkami p.Broniarza!!!

 10. To absolutnie nie jest strajk POlityczny! Więc dlaczego taka wyPOwiedź?
  „Jesteśmy gotowi, żeby w każdej chwili usiąść do rozmów, które doprowadzą do zakończenia protestu nauczycieli – zadeklarował we wtorek rzecznik PO Jan Grabiec.”
  Czy oni reprezentują ZNP?

 11. Nauczyciele! Wstydzilibyście się taki „list” podpisywać! Czy utraciliście już resztki swojej niezależności? Czy nie widzicie co się naprawdę dzieje? Rozumiem, że boicie się (przynajmniej niektórzy z was) waszych przełożonych, ale proszę, nie traćcie resztek swojej godności! ps. czy aby na pewno wszystkie wymienione w tym „liście” placówki strajkują? Bo np. dziś rano do jednego z wymienionych w nim przedszkoli rodzice przyprowadzali swoje dzieci aż miło :)

 12. ps. jeśli podpisujecie się pod np. takimi zdaniami: „…Dysputa medialna owiana propagandą władz…” to naprawdę szkoda już na was słów…

 13. Jestem łamistrajkiem.Ostrzegano mnie,że gdy strajkujący wywalczą podwyżkę, to tych,którzy nie strajkowali, zniechęcą do pracy w mojej szkole.Jestem początkującym nauczycielem,lubię moją pracę,ale moje starsze koleżanki po fachu pokazały ,że etos nauczyciela to mit.

  • Głowa do góry Andrzeju. Nie daj się krzykaczkom ani manipulantom i uwalniaj zakładników. Mimo, że czujesz się osamotniony, to tak nie jest. Jak nie w tej, to w innej szkole znajdziesz bratnie dusze. Precz z dyktaturą kobiet ;-)

 14. Jutro i pojutrze strajkujecie czy macie wolne? I właściwie dlaczego macie wolne w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, kiedy inni pracują. Do kościoła i tak nie idziecie, bo wasza sekta gromadzi się przed TVN24😁

 15. Żenada! Jakie poparcie społeczne się pytam? NIKT tego nie popiera!
  Opamiętajcie się wreszcie i do roboty!
  40h w tygodniu, 12 miesięcy w roku!

 16. Wstyd. Niby inteligencja… Czekam tylko na pierwszą wywiadówkę po strajku i chcę zobaczyć minę jak wychowawczyni wytłumaczy się że olała uczniów i czy będzie miała odwagę spojrzeć z czystym sumieniem rodzicom w oczy rodzicom.

 17. Akurat Korwin MA RACJĘ !!!!!, że za takie numery Broniarza NALEŻY ARESZTOWAĆ i rozwiązać ZNP😠

  Rzadko Korwin ma słuszność, ale w tym przypadku W ZUPEŁNOŚCI – ma 100% racji👍👍

  Chociaż zdaję sobie sprawę, że to nie możliwe bo LEWACTWO dopiero by się WŚCIEKŁO i wtedy rozpierducha na cały gwizdek 😁😀😀

 18. Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha haha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

 19. Chcecie zarabiać więcej? Nie ma problemu…
  25h-30h lekcyjnych tygodniowo, od 7 do 15 w szkole, czyli 40h pracy (kartkówki można oceniać na miejscu, tak samo przygotować lekcje, doszkalać się itd).
  Wolne dni tak jak normalni pracownicy (ja w Wielki Czwartek i Piątek muszę normalnie pracować).
  W ferie oraz wakacje dyżury w szkole – zajęcia z dziećmi, które potrzebują dodatkowych lekcji, zajęcia na świetlicy, kółka, itd.
  Rezygnacja z bzdurnych przywilejów (karta nauczyciela).
  Wtedy można porozmawiać o podwyżkach.
  A jak się nie podoba, to można zmienić pracę…

  • Super! Jestem absolutnie za, ale ty będziesz na konsultacjach lub wywiadówce o godzinie 14-tej. Jak się nie zgłosisz to ja zgłoszę do opieki, że zaniedbujesz swoje dziecko. Pamiętaj też że skończą się wycieczki wielodniowe, a jednodniowe będą do 16-tej. Czyli do Krakowa, tam dwie godziny i z powrotem. Życzę powodzenia.

   • Dobrze, nie ma problemu.
    Straszne rzeczy, za te 4 wywiadówki w roku będzie się należał 1 (jeden) dzień wolny w wakacje, w które normalnie powinniście pracować. OK, masz rację 4 wywiadówki x 2h = 8h wolnego do odebrania. Reszta z 2 miesięcy lipca i sierpnia zapraszam do szkoły (pracy).

    Wycieczki.
    OK, podobna zasada za te 2 wycieczki w roku dostaniecie kolejne dni wolne proporcjonalne (w tej samej liczbie h) do ilości spędzonych na wycieczkach. Niech będzie kolejne 6 dni.
    Tylko zwróć uwagę, że jak ja, „normalny” pracownik muszę jechać w delegację (bo tak każe mi mój pracodawca) to nikt mi tych godzin nie oddaje: „Jutro o 7:00 proszę stawić się w biurze w Gdańsku, mamy tam spotkanie, proszę tam być do 16:00, a pojutrze widzimy się z powrotem w K-K”. I nie ma zmiłuj, tylko muszę jechać…

    Pasuje?
    No to podpisywać porozumienie, od jutra od 7 do 15 w szkole, dzień w dzień. Dni pracy tak jak wszyscy (bez świąt, kiedy inni pracują), 26 dni urlopu, dodatkowe godziny do wybrania za wywiadówki i wycieczki. Bez wolnych ferii i wakacji. Zapomnijcie o wypłatach z góry i rocznych, płatnych urlopach.
    Korepetycje oczywiście jako działalność gospodarcza, opodatkowane.
    Kto jest za? Czy możecie przyjąć takie warunki?
    Czy to może „uwłacza godności”…?

 20. My rodzice mamy was już dość i tego waszego politycznego broniarzowania! Niedługo spotkamy się w sądzie. Nie respektujecie, m.in. konstytucyjnego prawa dziecka do edukacji. O reszcie nie wspomnę. KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA! KONSTYTUCJA!

 21. Aha, i oczywiście opodatkować korepetycje!
  Tak samo zresztą jak wizyty prywatne u lekarzy…
  Chory system, chory kraj, nauczyciele nauczają tak, aby udzielać płatnych korepetycji. Lekarze leczą tak, aby leczyć prywatnie.
  I to wszystko przez nas, przez Was, ludzi, bo uważamy, że poinformowanie US w takiej sytuacji urąga honorowi Polaka.
  Dlatego „nie kablujemy” a nauczyciele i lekarze się cieszą, bo mają nieopodatkowany dochód, okradając nas wszystkich i siebie zarazem, bo później nie ma kasy na podwyżki.
  W krajach zachodnich takie okradanie jest nie do pomyślenia, ale w Polsce jak ktoś oszukuje to jest „fajny”.
  To tak jakby Twój sąsiad kombinował z podzielnikami ciepła na grzejnikach, a później cały blok składa się na darmozjada!
  STOP nieopodatkowanym korepetycjom!
  STOP nieopodatkowanym wizytom prywatnym u lekarzy!

  • Do ~Kk~, „Aha, i oczywiście opodatkować korepetycje!”, korepetycje są dochodem, i każdy musi się z niego rozliczyć z US, niestety co niektórzy nauczyciele myślą że ich podatek od dochodu za udzielanie korepetycji nie dotyczy, tym samym jest to okradanie państwa, takie ‚święte krowy” ….

 22. Rodziny dzieci prześladowanych „strajkiem” czerwonych nie są bezsilne.
  W niektórych miastach wnerwieni rodzice składają do urzędów skarbowych zawiadomienia o szarostrefowych czyli nielegalnych korepetycjach i nie zgłoszonych w związku z tym dochodach pań i panów zatrudnionych w szkołach w charakterze nauczyciela.
  Potem rodzice pójdą z tym do prokuratury.

 23. To zmieńcie zawód i tyle. My rodzice tez będziemy strajkować jak będzie cos trzeba zrobić dla przedszkoli i szkół . A na dzień nauczyciela napewno dostaniecie laurki i kwiaty tak jak zasługujecie 🤣

 24. Ilu z was zostało do tej antyrządowej chucpy zmuszonych szantażem i groźbami? Czy macie tak miękkie kręgosłupy i nie macie własnego JA? Otrząśnijcie się z tej postkomuny i nie dajcie się i wykorzystywać i sobą manipulować resortowym dzieciom i wnukom.

 25. Oto, zupełnie za darmo lista jednych z ostatnich bastionów komunizmu. Kto stoi na czele tych awantur? Czyje to matki, żony, córki, czy wnuczki? Czy pozostali bezwiednie w tym uczestniczą? BRAWO TOWARZYSZE. PARTIA WAM TEGO NIGDY NIE ZAPOMNI!!! My też.

 26. Super pomysł z tą pracą normalna na etacie. Jestem nauczycielem klas 1-3. Marzę by pracować od 7 do 15 a po pracy mieć wszystko gdzieś. Wywiadowki, jasełka, występy będą rano. Zebrania szkolenia rady pedagogiczne. Rano… Rady trwają więc prawdopodobnie dzieci w ten dzień w domu zostaną. Festyny wycieczki… Cóż trzeba zapomnieć o takich przywilejach. Acha… Urlop wybieram w maju 2 tyg i październiku 2 tyg. Proszę więc dostosować się do mojego urlopu i zapewnić opiekę dzieciom. Nie zapomnijcie że szkoła jest otwarta od 7 do 15…potem dzieci przed drzwiami będą na was czekać do 18. Zajęcia poza lekcjami.. Cóż proszę opłacić prywatnie w domu kultury. Super sprawa popieram. Pozdrawiam. W końcu rodzice chcą się dostosować do nas a nie my ciągle do nich.

 27. Pani Pusiu, gdzie te obietnice zapłaty za strajk z kasy podatnika? Pani prezydent i starosta pogonili, a z obiecanki nici.
  Na nic chrząkania, porykiwania dramatyczne wołania i oświadczenia o etosie znpowskiego belfra.
  Nasze społeczeństwo was już oceniło zatem podwińcie kitę przyznajcie się do wywołania politycznej hucpy i potulnie należy przerosić uczniów, rodziców za wywołany stres i grzecznie do roboty nadrobić straty. A o kasie się rozmawia po wykonaniu dobrej roboty. Pyskujecie i krytykujecie rząd za rodawnictwo to pamiętajcie o tym, że jest mało dzieci i powinno być mniej zatrudnionych nauczycieli, co wymaga zwolnień.
  Rząd nie powinien ulec tej awanturze.
  Pani Pusia powinna za te szopki jakie wyprawia w naszym powicie ponieść odpowiedzialność.

 28. „Głupiec który wie, że jest głupi przynajmniej w tym jest rozumny. Głupiec, który siebie uważa za mędrca – ten to dopiero jest głupi”
  Budda Siakjamuni

 29. Nauczyciel nauczycielowi nierówny.Jedni mają ukończone trudne studia na dobrych uniwersytetach a inni uczący od 1-3 , michałków, wf-u, przedszkolanki, słabe studia na poziomie słabego liceum a zarabiają tyle samo (a do niedawna nie musieli mieć studiów tylko dobre liceum pedagogiczne i nadal tak być powinno) Taka urawniłowka eliminuje ze szkół dobrych fachowców.Tyle wakacji, 18 godz etat, 3 lata płatnego urlopu zdrowotnego itd nie ma żaden zawód w Polsce. Pora żeby rząd zrobił porządek z tymi przywilejami i uczynił sprawiedliwość względem innych grup zawodowych!

 30. Pani Katarzyno ,jasełka są codziennie?, wywiadówki tez?i festyny co tydzień, wycieczki co weekend ? rada pedagogiczna jak często?Po za tym w przestrzeni istnieje ruchomy czas pracy . macie multum nauczycieli więc w świetlicy ma kto robić 8 godz na zmiany np. harówa nie ma co, niech pani nie straszy urlopami w ciągu roku , szkoły mają takie a nie inne przepisy na które pani się zdecydowała wybierając taki zawód, – który zawsze można zmienić.Przygotowujecie się do lekcji na następny dzień- a co program i wiadomości które zdobyliście na tych niesamowicie trudnych studiach zmieniają się co tydzień czy pamięć jest za krótka, strzelacie sobie w piętę i chyba powoli zaczynacie czuć ten ból

 31. Do roboty nieroby, stawka godzinowa x ilość przepracowanych godzin = zarobek, i ani grosza więcej, no chyba że 10% premii za szczególne osiągnięcia, tylko jakie? :P

 32. Tak kochani, w wolne dni jesteśmy w szkole, strajkujemy.
  Przypominam tylko, że każdy zawód można shejtować:
  lekarze- łapówkarze,
  pielęgniarki- nieczułe, siedzą w gabinecie piją kawę,
  policjanci- przed świętami łoją mandaty na premię,
  drogowcy- guzdrzą się przy robocie, drogi zaraz po oddaniu do wymiany, i tak dalej i tak dalej…
  „Cudowny naród, solidarny”.

 33. szok :w dni wolne strajkujemy, a gdyby nie było strajku to gdzie bylibyście? , bo przeciętny Polak do piątku jest w pracy, no ale wy nie jesteście przeciętni

 34. Hmmm😕 Jeżeli strajkującym nie stracza pieniędzy, to jak RADZIŁ KLASYK;
  „Trzeba wziąć kredyt, albo poszukać lepiej płatnej pracy”.

  A w końcu Komorowski wie co mówi. To BARDZO mądry i WYKSZTAŁCONY człowiek – wręcz ikona Platformy 😀😂

  Chociaż słyszę, że CZERWONY Broniarz JUŻ nie popiera strajku wobec maturzystów!!! !!!!
  Co się TAK NAGLE chłopinie ODMIENIŁO??!!!😂😂

  Cuda jakieś – czy co??😉

 35. Tak sobie czytam te komentarze i myślę, że władza bardzo się cieszy z tego jak jeden gnębiony i biedny Polak skacze do gardła innemu biednemu i gnębionemu Polakowi….. jesteśmy narodem niewolników, nie widzicie Państwo tego?????

  • Nie do końca masz rację „Gościu” , gdyż już w listopadzie ub. roku Broniarz ZAPOWIEDZIAŁ, że ZROBI strajk w kwietniu przed egzaminami!! 😕😕

   To CZERWONY Broniarz już wtedy TAKI scenariusz OGŁOSIŁ- PO uzgodnienach ze Schetyną – podchwciwszy pomysł genialnego Kramka.

   Teraz jest w Europie nalot na pralnię brudnych pieniędzy pt. Fundacja Otwarty Dialog, której wice szefunio Kramek już w grudniu 2016 opublikował INSTRUKCJĘ „Jak sparalizować i WYŁĄCZYĆ polskie państwo”, zrobić TU MAJDAN i wykopać PiSiorów z rządu.😕

   Jednym z punktów tej INSTRUKCJI jest również strajk GENERALNY nauczycieli – najlepiej w czasie egzaminów😠😠
   I jak wtedy instruował Kramek – ” rodzice się wściekną i wykopią PiSiorów z rządu😕

   Właśnie JESTEŚMY W TRAKCIE wprowadzania w czyn (jak mawiała bolszewia), INSTRUKCJI Kramka i…..

   ,…i rzeczywiście rodzice się wściekli. PRZY okazji maturzyści TEŻ 😠 , a nawet nauczyciele, którzy dzięki CZERWONEMU Broniarzowi chyba NAJBARDZIEJ DOSTANĄ w d……😕

   Ale widziały gały kogo se wybrały w tym CZERWONYM ZNP😉😀😂

 36. W ubiegłym roku ani dwa lata temu nauczyciele nie strajkowali, bo dostawali skromne, ale coroczne podwyżki. W tym roku Broniarz jest na „nie” od POczątku strajku na każdą propozycję rządu, bo to rok wyborczy, więc im więcej zadymy, tym POwinno być niższe POparcie dla rządzącej Zjednoczonej Prawicy.
  Tylko że Broniarz jest na tyle głupi, że nie przewidział posunięć rządu i nauczyciele już widzą spadający na łeb i szyję szacunek do nich.

Skomentuj