Obowiązkowe przeglądy w mieszkaniach. Lokatorzy boją się, że razem z serwisantem wpuszczają koronawirusa

4

Zlęknieni lokatorzy ze strachu przed wirusem boją się wpuszczać do swoich mieszkań firmy zajmujące się przeglądami gazowymi i wentylacyjnymi. Zarzucają serwisantom, że nie przestrzegają reżimu sanitarnego.

Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, którzy obawiają się wizyt w swoich domach firm zajmujących się przeglądami wentylacyjnymi i gazowymi. Uważają, że pracownicy zachowują się w sposób nie odpowiedni, narażając ich na zarażenie się wirusem COVI-19.

Przedsiębiorstwo RIM w Koźlu zleciło fachowcom kontrolę szczelności gazu i działania wentylacji w mieszkaniach. Panowie chodzą od mieszkania do mieszkania, więc przenieść wirusa jest bardzo prosto. Do tego nie zachowują ostrożności kładąc teczkę z papierami na miejsce, gdzie przyrządza się posiłki lub samodzielnie otwierają pomieszczenia np. łazienkę, zapalając światło. Nie wspomnę o długopisie. Przecież te czynności powinien wykonywać mieszkaniec. Badający jedynie powinien poprosić o załączenia światła, otwarcie drzwi itd. Przez takie zachowanie w tej sytuacji może nastąpić przeniesienie choróbska – napisał czytelnik, który skontaktował się z naszą redakcją.

Zarządca nieruchomości Przedsiębiorstwo Usługowe RIM apeluje do mieszkańców, aby sytuacje niewłaściwego zachowania pracowników firm zgłaszać mu bezpośrednio.

Bardzo dbamy o to, aby mieszkańcy czuli się bezpieczni i zawsze apelujemy do firm, aby przestrzegały reżimu sanitarnego. Takie przeglądy są niezwykle istotne, właśnie dla bezpieczeństwa lokatorów, przecież nie brakuje niebezpiecznych sytuacji z gazem i czadem. Stan instalacji należy regularnie sprawdzać. Jeśli tylko dowiemy się, że firmy nie przestrzegają zasad higieny, będziemy interweniować – podkreśla Roman Machura z Przedsiębiorstwa Usługowego RIM.

4 KOMENTARZE

  1. Szanowny wystraszony debilu, u mnie był Pan który skontrolował co miał skontrolować, chwilę porozmawialiśmy i sobie poszedł, jakoś przeżyłem, ta pseudo pandemia już całkiem u niektórych odcięła myślenie….. A będąc codziennie na zakupach też tak srasz ze strachu przed wirusem?

  2. Ludzie już nie przesadzajcie, maskę kazać założyć, być dalej od nich i będzie ok. Ale się ciśnienie w hipermarketach i kościołach, to wówczas wam to jakoś nie przeszkadza -masakra

  3. Zapraszam do pierwszego lepszego kościoła w KK. ci są najbardziej zleknieni, bidulki, najgłośniej śpiewają. Jak wiemy, w kościołach covid śpi.

  4. Na razie trzech imbecylów pierwszy cyniczny do tego bardzo złośliwy i zgryźliwy pozostała dwójka nie lepsza. Politykę antypisowska łączą ze sprawą higieny w miejscu zamieszkania. Dzięki takim cymbałom jeszcze długo będziemy się borykać z tym koronawirusem. Głupków nikt nie sieje sami się rodzą

Skomentuj