Obowiązkowe przeglądy instalacji kominowych i gazowych. Nadzór budowlany prowadzi kontrole

2

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim przypomina o obowiązku regularnych przeglądów instalacji gazowych oraz przewodów kominowych. Swój komunikat kieruje do właścicieli i zarządców budynków wielorodzinnych.

To reakcja na coraz częstsze zdarzenia związane z rozszczelnieniem instalacji w budynkach mieszkalnych, które mogą prowadzić do wybuchu lub pożaru.  Kontrole okresowe powinny być przeprowadzane co najmniej raz w roku. Więcej szczegółów w komunikacie:

 

2 KOMENTARZE

  1. Instalacje gazowe są stare, rury zżera rdza ,a rurociągi powinny być wymieniane na nowe. Najlepiej jednak jakby instalacja gazowa została zastąpiona instalacją elektryczną, prąd nie wybucha, nie wysadzi całego budynku tak jak gaz, prąd nie wydziela tlenku węgla. Gaz jest może i trochę tańszy, ale bezpieczeństwo jest priorytetem. A stare budownictwo nie jest modernizowane i żyjemy na bombie zegarowek. Niby bezpiecznie, ale w wiadomościach co chwilę slyszy się o wybuchu czy zatruciu gazem. Gaz powinien być indywidualnym wyborem dopuszczanym do użytku w domu jednorodzinnym, a nie blokach wielorodzinnych. Albo wymiana instalacji gazowych na nowe, albo zastąpienie przez prąd.

Skomentuj