Obława w Koźlu! Policja szuka uciekiniera. Kontrole na drogach wyjazdowych

37

Mieszkańcy informują o dużej aktywności policji na terenie Koźla. Radiowozy pojawiły się na drogach wyjazdowych. Funkcjonariusze przeczesują miasto.

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, trwają poszukiwania mężczyzny, który uciekł w trakcie dokonywania czynności policyjnych. W związku z kontrolami na drogach wyjazdowych tworzą się korki.

– Mogę potwierdzić, że trwają poszukiwania mężczyzny, który oddalił się z komisariatu. Były z nim wykonywane czynności do jednej ze spraw. Znamy jego tożsamość. Jego zatrzymanie to kwestia czasu – przekazała Magdalena Nakoneczna, rzecznik policji w Kędzierzynie-Koźlu.

37 KOMENTARZE

 1. se uciekł? przeraża to, że 5 policjantów siłą wsadza kobietę z rowerem, a groźny koleś z komisariatu ucieka.

 2. Szanowna władzo zróbcie coś proszę z tą patologią w centrum Koźla (rynek), oraz Kędzierzyna (okolice PKP). Może czas przenieść mieszkania socjalne na obrzeża miasta, albo zrobić jakieś getto w Lenartowicach, lub gdzieś na tyle daleko żeby cyganie i reszta tego typu elementu nie przyszła na pieszo do centrum.
  Szanowni policjanci oraz strażnicy miejscy, może czas zwiększyć liczbę funkcjonariuszy patrolujących te okolice, oraz zwracać większą uwagę co wyczyniają te społeczne wyrzutki.

   • Myślę, ze to nie my jestesmy winni tylko nasze kochane wladze. Przed kilku laty pewien pan usilnie chcąc dostac stolek w radzie miasta , przekupywał ową cholote mieszkaniami i to na Targowej. Mieszkania duze i w centrum miasta, tak sie rozpasali ze teraz widać skutki. Dzisiejsza wladza, tez nie jest lepsza pizwala na fukcyjne adopcje dzieci przez dziadkow, czym zyskuja status rodziny zastepczej i pomocy w postaci darów, pieniedzy itp. Kto z nas moze robic cos takiego, kto dostaje mieszkania od ręki? To my musimy zadzialac i cos zrobić

 3. To na tym komisariacie p.Ślesicki(reżyser)kręcił i chyba znowu kręci serial komediowy „13 posterunek” cz.II KOMPROMITACJA POLICJI trwa i trwać będzie, jak szefem policji jest Mariusz Kamiński!

 4. Sobie zrób koło domu takie getto, a nie normalnym ludziom chcesz na głowę zwalać chołote. Od Lenartowic i innych dzielnic typu Cisowa, Sławieice się odczep! Macie to w mieście to wasz problem.

 5. Nie rozumień Pana komentarza. Za takie coś to należy się dać w ry…… Samemu nie potrafi się zadbać o porządek u siebie, to cały bałagan trzeba wysyłać na obrzeża miasta. Getto….. Naprawdę? Człowieku „zbij se pione” z Adolfem z takim myśleniem. Co do przykładu Lenartowic, dzielnica samych domków jednorodzinych, ludzi spokojnym mieszkających czasami w wielopokoleniowych rodzinach, zero patologi i elementu a Pan tam chce wysyłać ludzi z którymi są problemy. A może z Koźla zróbmy getto idąc Pana tokiem rozumowania. Po co budować socjale gdzie indziej jak już tam mają gdzie mieszkać. Prawda jest taka że daliście sobie wejść na głowe i tyle. Na Blachowni i w centrum też są rodziny romskie ale jakoś z nimi nie ma problemu.

  • Ciekawy jestem jak często odwiedza Pan Koźle lub Kędzierzyn aby spędzić czas w weekend, albo wyjść do restauracji. Zakładam że woli Pan jechać na rynek do Raciborza, Krapkowic czy Opola. Odbudowa wizerunku starówki w naszym mieście powinna być priorytetem dla każdego mieszkańca. Często słyszę „w KK nic nie ma i nic się nie dzieje, wolę jechać do innego miasta”. Przecież to wszystko ma swoje podstawy w tym, że ludzie omijają rynek szerokim łukiem! Co do Adolfa, to naukowcy onecnie widzą analogię do lat dwudziestych ubiegłego wieku, więc niech Pan się nie zdziwi jak w Niemczech wygra partia sympatyzująca z neonazistami i będziemy mieć powtórkę. Nastały czasy populistów, a internet to nowe narzędzie które może przechylić szalę. W Polsce partia mająca takie poglądy zdobywa coraz więcej sympatyków.

 6. Do Koźlak centrum: chłopie nie przerzucaj tych ludzij na obrzeża już dobrze że są tam gdzie są. A od Lenartowic to z daleka, możesz sobie ich zabrać do siebie i ugościć

 7. każda dzielnica powinna otrzymać kilkoro bohaterów z targowej i po sprawie. Miasto by na tym zyskało sławę że takie fajne i tolerancyjne a ludzie że tacy cacy

 8. Byłam na Słowacji w Żdiarze i Małej Lesnej.
  Widziałam Cyganów pracujących na śmieciarce, widziałam stojących przy leśnej drodze i sprzedających grzyby, widziałam rodziny Cygańskie wypasające owce będące własnością górali słowackich.
  Widziałam na bocznej drodze idącej przez pola budynek popegeerowski zasiedlony wyłącznie przez Cyganów. Były ich setki. To pewnie rodzaj getta ale rozwiązanie niezwykle skuteczne.
  Może niech nasze władze zrobią wycieczkę na Słowację i skorzystają z ich rozwiązań.
  PS
  Amerykanie podobny problem z Indianami rozwiązali w ten sposób, że tych, którzy chcą żyć w swojej kulturze zamykają w rezerwatach a reszta się musi dostosować.

  • Dziękuję za ten komentarz. W końcu ktoś rozsądnie myślący. Problemem z tutejszymi cyganami jest to, że miasto sprezentowało im mieszkania na ulicy Targowej (które w większości są już ich własnością), oraz socjale dzięki którym nie muszą pracować. Przecież to jest chore!
   Mam wrażenie że reszta komentujących to sami „wieśniacy” którzy chcą mieć na swoim ogródku porządek a reszta ich zupełnie nie interesuje. Typowo śląsko-bamberskie podejście.

  • Indianie mieli cały kontynent, żeby żyć w swojej kulturze. Do czasu aż imigranci z Europy pozamykali ich w rezerwatach.

  • Przepraszam, ten wytrysk nie powinien mieć miejsca – byłem pijany i wąchałem butapren razem z pewnym Rysiem, pseudo „Pies”. A matka, jak tylko zobaczyła Alinkę po ciężkim porodzie, wpadła w taką depresję, że do dziś jest na tonie psychotropów. Dlatego Alina ma takie sito zamiast mózgu. I jeszcze wypadła chrzestnemu z kocyka i kozłowała główką o chodnik. No więc sami wiecie…

  • Poszukaj w przeglądarce „Koszyce Lunik 9” i wtedy odpowiedz czy faktycznie polskie władze powinny brać przykład ze słowackich rozwiązań.

 9. Urząd Miasta przenieść na Targową to może ktoś w końcu zauważy problem. Póki co paralizator i nóż w kieszeni przechadzając się w tamtej okolicy…

 10. Oho, widzę że moje czcze wywody ukuły dumę lenartowiczan. Drodzy Państwo, wzięliście to zbyt dosłownie. W moim zamyśle chodziło o pozbycie się tego elementu z centrum Koźla oraz Kędzierzyna, jako że moim zdaniem są to miejsca które jako tako mają jeszcze szanse przyciągnąć turystów, młodzież oraz wszelkich zainteresowanych wyjściem do pubu czy restauracji. W tym momencie cyganie i patalogia skutecznie odstraszają ludzi z okolic kozielskiego rynku. W moim mniemaniu socjale powinny być na obrzeżach, w dzielnicy która łatwo może zostać „odcięta” przez policję. Myślę tu o Blachowni, Koźlu Port. Ewentualnie Koźle Rogi i te nieszczęsne Lenartowice, Sławięcice itd. Takie jest moje zdanie i proszę je uszanować.

 11. Taka polemika wyszła, gdzie ich wysłać, nie dziwię się, wolę rynek w Raciborzu niż zaglądać do Koźla, macie rację oni odstraszają ale dopóki będzie taka poprawność polityczna w naszym mieście to się nie zmieni nigdy, nie dawać zasiłków, do roboty zapędzić to sami wyjadą

 12. Wystarczy sprawdzić „zawartość” mieszkań, samochody… Na zasiłki mają o wiele, wiele za dużo dóbr. Kto z Was oddaje do pralni koszule? Kto ranne bułki wieczorem wywala? Inne miasta zrobiły rozszerzone kontrole, to jadą do Koźla. Tu im wszystko dadzą. Gdyby miasto i powiat postawiły na uczciwych ludzi, to sami by się rozpłynęli. Na Nowy Rok było niewiele petard, bo sporo z nich pojechało na rozszerzone święta. Wrócili i kwarantanna? Nic z tego, policja, straż nic nie widziały, nic nie słyszały.
  Popatrzcie na dzieci na tym filmie, zaglądają, to takie dla nich ciekawe? Czy policja pilnuje, żeby nie pętały się po całych dniach po mieście?
  Wychodzi przesiadywanie we włączonym aucie koło Orlików, zapomnieli na czym polega praca policji.

 13. Koźlak centrum taki pomysł mi wpadł a jak by u ciebie zamieszkało paru cyganów! Odczep się od normalnych dzielnic pajacu!

  • Jeżeli byliby moimi parobkami i pracowali na swoje utrzymanie, to nie widzę problemu żeby wydzielić im jakieś pomieszczenie w piwnicy. Oczywiście z elektrycznymi obrożami aby mieć nad nimi kontrolę. Niestety obrońcy praw ludzi i zwierząt od razu by zablokowali taki pomysł, takie mamy czasy że mniejszości i patologia wchodzą nam na głowę, a my nie możemy z tym NIC zrobić.

 14. Ale tu ktoś pięknie kanalizuje emocje. Sprawa stara jak świat, nierozwiazywalna. Są nowe problemy ale o nich już cicho sza. A Dzień Dziecka tuż tuż.

 15. Koźle powiadacie, Cyganie wasi krajanie, podatków nie płacą, no cóż, nie lekko wam z tą rasą, pakujta ich w samoloty LOTu, stoją nieużywane, czekam, mam ziemię miodem i mlekiem dla nich płynącą…

 16. Noooooooo. Przecież Trzaskowski wyraźnie powiedział, że mniejszości należy pomagać bo większość sobie poradzi. Czyli Koźle w 100 % spełnia standardy PełO, chociaż do pełni szczęścia brakuje tu jeszcze rozwój LGBT. Ale może i na tym odcinku nastąpi w Koźlu POprawa :-(

  • pisowcy nie lubią LGBT, a na I sędziego wsadzili gostka LGBT. Nie lubią z PZPR, a u siebie mają ich kilka ton.

  • ktoś tu naPiSał, żeby otoczyć Koźle i spalić, albo postawić mur i zalać, to też jakaś opcja

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj