Obfite żniwo kędzierzyńskiej drogówki. Aż pięciu kierowców straciło prawo jazdy

5

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, podczas codziennej służby kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Tylko w ostatni weekend funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego też policjanci drogówki podczas codziennej służby kontrolują prędkość z jaka poruszają się kierowcy.

Tylko w ostatni weekend funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Byli to mieszkańcy powiatu prudnickiego, strzeleckiego, oleskiego oraz kędzierzyńsko-kozielskiego.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę na ul. Głównej w Kędzierzynie-Koźlu. Około godziny 16:00  policjanci z ruchu drogowego zauważyli audi, którego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 105 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania, które jak się okazało, miał dopiero od czterech miesięcy.

Pozostałe cztery prawa jazdy policjanci zatrzymali kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość na al. Armii Krajowej. Tam około godziny 16:30 funkcjonariusze zauważyli osobowego opla, który na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 106 km/h. Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał dopiero od pół roku.

Tego samego dnia, około godziny 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Tym razem osobowym audi kierował 26-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna na drodze gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, jechał z prędkością 133 km/h.

Godzinę później prawo jazdy stracił 21-letni kierowca audi. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 69 km/h. Młodemu kierowcy zostały zatrzymane na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy, które jak się okazało, miał od zaledwie dwóch miesięcy.

Piątego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę. Około godziny 9:00 mundurowi zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Autem kierował 28-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości kierowcy otrzymali mandat karny i 10 punktów karnych. Zatrzymano im również prawo jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków samochodowych.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

5 KOMENTARZE

  1. Na Głównej jechać 105 to trzeba sporych umiejętności, tam jest pełno zakrętów.
    A komisje egzaminacyjne niech rozważą wprowadzenie jeszcze jednego zadania dla chojraków: jazda 120 km/h na wprost ściany. Jak przeżyje to wtedy dopiero część praktyczna na mieście.

  2. Same gowniaki co prawko zdali przed chwilą, i potem płacz że zaostrzają przepisy i większe kary. Jeszcze trochę jak tak dalej pójdzie i prawko będą robić na 21 urodziny a nie 18

Skomentuj