Oberwanie chmury nad Kędzierzynem-Koźlem. Powalone drzewa zablokowały ulice

8

W środę nad Kędzierzynem przeszła krótka, ale intensywna burza. Na ulicę Bema runęło duże drzewo, całkowicie ją blokując. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicy 1 Maja.

W wielu miejscach zalane zostały ulice, a z drzew spadały gałęzie. Na ulicy Bema interweniują strażacy, którzy usuwają powalone drzewo. Drzewo runęło także na ulicy Bema 1 Maja, która, jak informuje czytelniczka, również jest nieprzejezdna. Obecnie nic nie wiadomo o tym, by na skutek burzy ktoś ucierpiał.

 

8 KOMENTARZE

  • Drzewa ostatnio nie mają się dobrze. Albo leśnicy tną jak szaleni, zasłaniając się troską o ich kondycję, dokładają swoje pożary trawiąc je całymi dziesiątkami hektarów, do dzieła zniszczenia dołączyły też wichury i inne trąby powietrzne.

   • Teraz leśnicy zabrali się za Bieszczady, dużo ładnych drzew tam jest, a pod nimi niedźwiedzie w zimę śpią. To nie podoba się Lasom Państwowym zarządzanym przez partię PiS. Niedźwiedź twój wróg, wyjada śmieci z kosza, zjada jagody lasem i nie jest dobrym sąsiadem dla partyjnych dygnitarzy mających tam swe ostoje.
    Od 30 lat nie może tam powstać park narodowy, no i nie powstanie… już nasza w tym PARTII głowa.

 1. Brawo, najnowsza ulica w mieście zalana i brak przejazdu do azot, coś mi się wydaje że chyba projektant i wykonawca powinni dostać po dupie. Tak to właśnie wygląda jak zamiast trawników i drzew wszędzie kostka i asfalt.

  • Tak piszesz jakby drogi powinny być zamiast asfaltowe to z trawników. Może nim coś równie głupiego napiszesz najpierw się zastanów. Stojąca woda wynika z złego ukształtowania powierzchni jezdni i niedrożnej kanalizy.

 2. Ponoć jeszcze park orderu chcą lekko przyciąć. Tzn oficjalnie ma być przegląd drzew i utowrzenie strefy bioróżnorodności, ale podejrzewam, że żeby taką strefę zrobić, to trochę drzew wytną i zamiast cienia będzie patelnia. Przegląd drzew skończy się pewnie tak, że firma go robiąca pół parku przeznaczy do wycięcia.

Skomentuj