Obchody święta policji w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusze odebrali awanse na wyższe stopnie

22

Dziś policjanci i policjantki w Kędzierzynie-Koźlu obchodzą swoje święto. Oficjalna uroczystość z tej okazji odbyła się w budynku Komendy Powiatowej Policji. Oprócz samych funkcjonariuszy gościli na niej również przedstawiciele władz samorządowych oraz innych służb mundurowych i instytucji współpracujących z policją.  

Ten wyjątkowy dzień, tradycyjnie już, jest również okazją do wręczenia awansów. W tym roku akty mianowania na wyższy stopień otrzymało aż 14 funkcjonariuszy. Zaprzysiężono również dwójkę nowych policjantów. Przyznano także nagrody i wyróżnienia. Listy gratulacyjne i szczególne podziękowania otrzymała pani Katarzyna Urbanik, za swoje wyjątkowe zaangażowanie przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19. W tym  organizację szczepień dla policjantów i strażaków.

Podziękowania dla policji w Kędzierzynie-Koźlu w 102. Rocznicę powstania formacji składali samorządowcy: zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło, wicestarosta powiatu Józef Gisman i wójt gminy Pawłowiczki Jerzy Treffon w imieniu wszystkich wójtów z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Natomiast jako przedstawiciel innych służb mundurowych, gratulacje naszej policji przekazał komendant straży pożarnej st. bryg. Piotr Dudek.

22 KOMENTARZE

 1. Brawo ! Im więcej braku zaangażowania ze strony funkcjonariuszy tym większe prawdopodobieństwo awansu na wyższy stopień. Dziś policja to bardziej biurokracja niż służba a zwłaszcza społeczeństwu. W dzień ich jak mrówek a w nocy zaledwie dwa radiowozy na krzyż i to jeszcze schowane po krzakach. Po co się wysilać lepiej spokojne do emerytury doczekać. Także nie ma co liczyć na pieszy patrol – szkoda nóg. Paru łepków dla picu spisać że się coś robiło do jakiś mandat za błahostkę wystawić. Dzielnicowi też się chowają aby nikt ich nie znał lub by się komuś nie narazili a nieludzie radzą sobie sami. Oto portret polskiej policji.

 2. Brawo, brawo. Może ktoś mi wytłumaczy za co te awanse i pewnie nagrody pieniężne? A za walkę z kobietami i co idem, a to faktycznie brawa im się należą.

 3. Policja w KK ewidentnie nie radzi sobie z problemem osób żebrzących i zakłócających spokój.
  Chodzi przede wszystkim skwer przy sklepach na Wojska Polskiego.
  Menele zaczepiają i wyłudzają pieniądze.Nasze żony,dzieci,osoby starsze boją się chodzić do tamtejszych sklepów.
  Widziałem nieraz jak żule lekceważąco i obraźliwie traktują policjantów.Zero respektu.
  A wystarczyło by jednego lumpa z drugim wywieźć poza granice miasta i odechciało by się im w końcu przesiadywać w centrum miasta.
  Wstyd policjanci,wstyd za nieudolność.

 4. A czy do opisywanych przypadków itp nie jest czasami powołana królewska konna „straż miejska” bo jakoś tak cicho jakby już ich nie było ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj