Obchody Święta Konstytucji 3 maja po raz pierwszy przy pomniku marszałka Piłsudskiego

12

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla uczcili 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszego tej rangi aktu prawnego w nowożytnej Europie.

Obchody Święta Konstytucji 3 maja rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele p. w. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a następnie głos zabrali przewodnicząca rady powiatu Danuta Wróbel, sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz i radny sejmiku wojewódzkiego Robert Węgrzyn.

Po okolicznościowych przemówieniach uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka. O oprawę muzyczną święta zadbała Orkiestra Dęta „Azoty”.

12 KOMENTARZE

 1. a gdzie główni przedstawiciele „wadzy” (starosta, wicestarosty, prezydęta, wiceprezydęty)? leczą kaca po majówce i wysłali erszatze? czy może świętują w lepszym towarzystwie?

  • twoja stara miała tu coś napisać, ale nawalona leży i wysłała erzaca żeby napisał. I napisał słabo, jak to erzac.

  • Może zanim ogłosisz nam swoją niewiedzę, poczytasz o historii powstawania i nowelizacji konstytucji Polski, ze szczególnym uwzględnieniem okresu międzywojennego i naciskiem na konstytucję marcową z 1921 roku. I wtedy się dowiesz, że te konstytucje i marszałka Piłsudskiego jednak coś łączy!

 2. tak ten jeden z sejmu wojewódzkiego dawniej gdzieś coś frasobliwie o kobietach mówił i wylali go za to z partii, a teraz z powrotem przyjęli i przebaczyli jak synowi.

 3. Polskie święto, więc czcili je Polacy. Proste. Flaszka nigdy nie chodzi na święta kościelne i patriotyczne, bo mało luda na tym i fleszy nie za dużo. Zawsze miała parcie na szkło.
  Kto tak ustawił Marszałka, ze stoi doopą do społeczeństwa? Chyba tylko po to, żeby patrzeć na łapy władzuni.

 4. Do@Marian. JAK TO flaszka?!😕 Jaka FLASZKA???? 😕 Bo nie kumam😕

  Czyżby 👑 … no TA 😇 … też waliła w rurę?? NIEMOŻLIWE !!!!!😢

Skomentuj