Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kędzierzynie-Koźlu

5

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto dedykowane tym działaczom polskiego podziemia, którzy nie zgodzili się po drugiej Wojnie Światowej złożyć broni i zbrojnie działali przeciwko władzy komunistycznej.

W Kędzierzynie-Koźlu obchody odbyły się pod budynkiem szkolnej bursy na ulicy Piastowskiej, gdzie znajduje się pamiątkowa tablica. Przedstawiciele władz miasta i powiatu, delegacje służb mundurowych, organizacji i zwykli mieszkańcy złożyli kwiaty i upamiętnili żołnierzy pomordowanych przez władze komunistyczne.

5 KOMENTARZE

  1. Po prostu żołnierze, którzy odmówili wykonania rozkazu. Polska w żaden sposób z tego faktu nie skorzystała.

  2. Wstyd hańba wspominać żołnierzy przekletych, mordowali cywili, spalali domy, dowództwo Armi Krajowej zakazał im działalności czyli byli jeszcze większymi bandziorami gdyż byli dezerterami, może wielbiciele tych zbrodniarzy powiedzą mi ilu zamordowali kacyków, np Bierut żyl do śmierci naturalnej, zapytajcie po większych i mniejszych miejscowościach, ilu wymordowali przyjaciół, znajomych, sasiadów, ilu z nas zostało przesluchiwanych i bitych przez te bestie!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj