Obchody Dnia Flagi w Kędzierzynie-Koźlu. Uroczysty apel przed komendą straży pożarnej

5

Senator Grzegorz Peczkis, starosta powiatu Małgorzata Tudaj, wójtowie Krzysztof Ficoń, Piotr Kanzy i Marian Wojciechowski, a także przedstawiciele służb mundurowych wzięli udział w obchodach Dnia Flagi. Uroczystość odbyła się dziś na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Senator Grzegorz Peczkis wskazywał, że dla mieszkańców naszego regionu 2 maja jest dniem wyjątkowym: – To piękne święto będące pokazem siły państwa polskiego. Pielęgnujemy nasz narodowy symbol (…) Dla nas, mieszkańców Opolszczyzny, dzisiejsze święto jest szczególnie ważne, dlatego że 97 lat temu w nocy z 2 na 3 maja wybuchło III Powstanie Śląskie, które zadecydowało o tym, że Opolszczyzna jest częścią Polski.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony jako święto na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.

– Symbole narodowe łączą i skupiają wokół siebie cały naród. Nasz sztandar towarzyszył wszystkim najważniejszym wydarzeniom w historii Polski – od najdawniejszych czasów po współczesność. Skupmy się na tym, co nas łączy: biel i czerwień naszej flagi – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Po zakończeniu uroczystości zebrani goście obejrzeli uroczyste przekazanie zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

5 KOMENTARZE

  1. „…III Powstanie Śląskie, które zadecydowało o tym, że Opolszczyzna jest częścią Polski…” Pan Senator chyba chodził na wagary zamiast na lekcje historii…

  2. Gościa znam osobiście i jest naprawdę fajnym człowiekiem . Ale nie wiedziałem że opolszczyzna należała do Polski już przed II wojną światową. Trzeba zmienić podręczniki do historii.

  3. tak to jest jak nieuki zostają dyrektorami szkół, prezydentami ,burmistrzami itp. w normalnym kraju zostaje się kimś jeśli coś prezentujesz u nas jak jesteś wierny formacji i pijesz z kim trzeba…

Skomentuj