O wycinkach i powodzi na sesji. Przewodniczący Ireneusz Wiśniewski gościem Studia KK24.pl

8

Planowane wycinki wokół kędzierzyńsko-kozielskich osiedli oraz zabezpieczenie przeciwpowodziowe to tematy, które zdominowały ostatnią sesję rady miasta. Dyskutowano również o sprzedaży budynku byłej szkoły przy ulicy Kozielskiej, czy funkcjonowaniu straży miejskiej pod komendą wojewody. Gościem studia KK24.pl był dr Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta:

8 KOMENTARZE

 1. Tak, jeśli chodzi o zabezpieczenie przeciwpowodziowe i zagospodarowanie rzeki Odry to wielokrotnie już Władza z Zarządcom i innymi zainteresowanymi spotykali się i nawet pływano statkiem. Ale nic z tych spotkań nie wynikło. Wiadome że muszą być dokończone wały wzdłuż rzeki Odry za Rogami w kierunku Poborszowa oraz od obwodnicy w kierunku Bierawy. Do tego wał miejski… Lecz nadal nikt nie mówi o tzw. urządzeniach hydrotechnicznych – chodzi o zasuwy. Nikt ich nie sprawdza pod względem technicznym. Nie wiem czy Władza ma w ogóle o nich pojęcie. To przypomnę. Pierwsza zasuwa oddziela Odrę od Linety na ulicy Łukasiewicza – tę prawdopodobnie obsługuje RZGW. Druga znajduje się w parku kozielskim obok schodów w kierunku ulicy Filtrowej. Trzecia na końcu ulicy Konopnickiej przy wjeździe do parku. Czwarta w parku kozielskim za Domem kultury. Piąta też z zarządzana przez RZGW na wale obok ulicy Raciborskiej.
  Nie wspomnę o pogłębianiu Odry której od powodzi 1000 lecia nikt nie uczynił. A temat użytkowania w celu transportowym Odry to już inna bajka. Nikła sprawa by wróciła żegluga a do Czech. Port w Koźlu …. No cóż w Polsce jest brak prawdziwego gospodarza. Czy jest to nadal miasto możliwości ?

 2. Tak naprawdę to wielu ludzi mówi, że pan radny Wiśniewski nie ma nic konkretnego i ciekawego mieszkańcom do powiedzenia. Same ogólniki i wyświechtane okrągłe zdanka. Prawda jest taka, że nasze miasto jest zadymione, benzen dalej jest w wdychany z powietrzem, Ulice brudne z dziurami, a niedawno zimą wystarczyło trochę śniegu i katastrofa, nie dało się jeździć, a co dopiero pieszo chodzić. O zabezpieczeniu miasta mówi się latami i co dalej jest niebezpiecznie Brakuje mieszkań, nowych stanowisk pracy dla młodych naszych mieszkańców. Jedyna jaka funkcjonowała w naszym mieście wyższa uczelnia została zamknięta. Panie przewodniczący mieszkańcy widza jak jest wiele mankamentów w pracy UM i Rady Miasta. Nie ma jednak z waszej strony troski o poprawę życia i bytowania naszych mieszkańców. Posłuchajcie co nasi mieszkańcy o was mówią, a mówią niezbyt pochlebnie, że martwicie i troszczycie się tylko o siebie o swoje diety, rady nadzorcze i wysoko płatne stanowiska. Chcecie robić kariery polityczne krytykujecie innych, a sami na siebie nie patrzycie i nie dajecie dobrego przykładu. To wasze przekomarzanie się na sesjach rady miasta i udowadnianie kto ma rację do bardzo późnych godzin nocnych i wielogodzinne popisywanie się wypowiedziami i udowadnianiem kto lepszy jest żałosne. Nie macie żadnego pojęcia o dobrym gospodarowaniu i służbie na rzecz naszego miasta i mieszkańców. Działalność pana radnego Nowaka i jego ugrupowania to zaklinanie rzeczywistości nie mające nic wspólnego z życiem, pracą i funkcjonowaniem naszych mieszkańców w K-K. Nie po to was nasi mieszkańcy wybrali na radnych abyście bawili się uczestnicząc w politycznych burdach w czasie pandemii. Potraficie za to prowadzić totalna krytykę rządu i nic po za tym.

  • Przepraszam bardzo ale mam uwagi co do niektórych spraw poruszanych w Pańskim komentarzu. Brakuje pracy nie tylko dla młodych ale też ludzi w sile wieku. Trudność z leczeniem – zabór szpitala na covidowy.
   Jeśli chodzi o budynek po byłej fili uczelni z Opola to że sprzedają to nic w tym złego. Uczelnia przestała funkcjonować ze względu na brak frekwencji. Również wyczuwam nutkę sympatii dla PIS w Pańskim komentarzu. Uważam że aby ocenić pracę zarządu miasta czy powiatu musimy patrzeć z perspektywy neutralności a nie ulubionej opcji politycznej. Uważam także że: rady miast ,powiatów czy gmin nie powinny być upolitycznione gdyż wówczas skupia się to wszystko wokół danej opcji politycznej a nie mieszkańców czy regionu (miasta, powiatu…). Uważam także że politykowanie na tym szczeblu to nie trampolina do sejmu. Przede wszystkim należy słuchać głosu ludu chociaż jest on różny i nie zawsze ludzie piszą lub mówią mądre rzeczy. Należy coś zrobić i wręcz działać by Kędzierzyn-Koźle było miastem atrakcyjnym z dużymi rzeczywistymi możliwościami. By ludzie nie uciekali stąd tylko wracali i na nowo się tu osiedlali. Lecz trzeba społeczeństwo czymś zachęcić a wiec mieszkalnictwo (budownictwo wielorodzinne), praca ( atrakcyjna dobrze płatna), kultura i rozrywka, ekologia ( wykorzystanie dóbr które posiadamy- np rzeka Odra – transport rzeczny itd. ale również poprawa technologi produkcji w sektorze przemysłu chemicznego – czyli jakość powietrza), tu też ważnym czynnikiem jest zdrowie: dostępność do różnych specjalistów w tym nowoczesny sprzęt diagnostyczny, bezpieczeństwo- policja i straż miejska całodobowo w tym działający monitoring. Rozumiem że to są koszta ale w końcu trzeba to będzie zrobić. Inaczej to miasto umrze.

  • Totalni radni dlatego zajmują się krytyką rządu, bo kombinują jak tu się załapać na dietę poselską😂

   Dlatego na sesjach rady miejskiej trenują sobie wystąpienia poselskie, a sprawy lokalne to są nieistotne duperele😉

 3. Tak święta prawda. Posłuchajcie radnych i zadajcie pytanie, aby konkretnie odpowiedzieli, co dobrego, pożytecznego zrobili w czasie poprzedniej i obecnej kadencji dla mieszkańców naszego miasta?
  Łatwo się mówi, obiecuje ale po jakimś słowa idą w zapomnienie. Czyny i tylko czyny się liczą, a nie obiecanki powtarzane w kółko.

 4. Pieski pisowskie ujadają. Widać że głupie odezwy waszych ludzi nic nie dały. Plucie na naszych mieszkańców na strajkach kobiet. Donosy do prokuratury. Debilne pisma do Węgrzyna i Nowaka że niby obrazili jaśnie Lachowicza. Ludzie mają to w pupie głęboko albo tylko sie śmieją.
  Wiśniewskiemu to byście buty czyścić mogli. A co takiego zrobili wasi radni ta od baru czy ten od strzelnicy albo ten chudy od Peczkisa.
  Tu pis nie rządzi i rządzić nigdy nie będzie. Chwała bogu!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Boga do tego nie mieszaj. Wypowiedz się merytorycznie na temat poruszanych problemów a jak nie to zamilcz bo mam już dość tego jazgotu i kłótni PISiaki kontra POlatfusy. Jedni nie są lepsi od drugich jak zresztą cała solidarność. G***o mnie obchodzi polityka. Ważne żeby była godna praca dobrze płatna, żeby można było się normalnie leczyć, żeby było gdzie mieszkać itd. A nie ciągłe inwektywy i idiotyzmy. Skoro rynek w Koźlu to betonowy plac defilat to można zrobić ring wolny i zaprosić do walk zwolenników obu partii by tam załatwili swe problemy. A żeby rządzić mieniem np. takim jak miasto to należy mieć coś pod kopułką i do tego być nie zrzeszonym w żadnej partii politycznej bo to jest bagno które wciąga…. W końcu to powinna być służba dla mieszkańców i miasta a nie dla polityki i forsy.

  • PO i wszelkiej maści lewaki dołują i ida w rozsypkę. Polska 2050 zrobi porządek z pokemonami i wróci wreszcie normalność.

Skomentuj