O Śląsku ze Ślązakiem z krwi i kości. Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem w MBP

0

Już w ten weekend w Kędzierzynie-Koźlu „Noc Bibliotek”. Ciekawie zapowiada się spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem na temat kultury i obyczajowości Śląska.

Szołtysek jest pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem specjalizującym się w dwóch dziedzinach: kultura chrześcijańska i kultura regionalna. Mieszka i pracuje w Rybniku. W swoim dorobku ma ponad 30 książek i 2000 felietonów prasowych i radiowych oraz 250 programów telewizyjnych. Pisze po polsku i po śląsku. Marek Szołtysek jest autorem dwóch książkowych serii wydawniczych:

– Seria książek religijnych ukazuje niezwykłe skarby tradycji chrześcijańskiej w Europie i na Bliskim Wschodzie;

– Seria książek śląskich opowiada o jednym z najbogatszych kulturowo regionów Europy, czyli o Śląsku. Najbardziej znane książki z serii śląskiej to: „Dzieje Śląska, Polski i Europy”, „Bojki Śląskie”, „Elementarz śląski” czy „Ewangelie śląskie”.

Podczas spotkania będą poruszane tematy: humor śląski; czy bycie Ślązakiem może być dzisiaj atrakcyjne; jak przez wieki kształtowała się kuchnia śląska; gdzie się Śląsk zaczyna, a gdzie kończy. Początek w piątek o godz. 20 w MBP nr 5 przy ulicy Damrota. Szczegóły na plakacie:

Skomentuj