O mieście wiedzą niemal wszystko. Finał 7. edycji konkursu „Kędzierzyn-Koźle – Moje Miasto”

2

Kto jest aktualnym trenerem Zaksy Kędzierzyn-Koźle, na którym miejskim osiedlu zameldowanych jest najmniej osób, a gdzie jest najwięcej mieszkańców? Na te i inne pytania musieli odpowiedzieć finaliści siódmej edycji konkursu „Kędzierzyn-Koźle – Moje Miasto”. Wydarzenie odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego.

Do pierwszego etapu, którym był pisemny test, przystąpiło 32 uczniów. Najlepsza szóstka awansowała do ścisłego finału. Miał on formułę popularnego teleturnieju „Jeden z Dziesięciu” – uczestnik, który poprawnie odpowiedział na zadanie mu pytanie, miał możliwość wskazania kolejnej osoby do przepytania bądź skierowania pytania na siebie.

Zwyciężyła Julia Rosenhof z Publicznego Gimnazjum nr 6 przed swoją szkolną koleżanką Roksaną Pasich. Trzecie miejsce przypadło w udziale Jakub Wieczorek z PSP nr 11, a w finałowej szóstce znaleźli się jeszcze: Natalia Baron (PSP nr 19), Kalina Friedman (PG nr 6) i Łukasz Przeniosło (PSP nr 12).

– Przygotowując się do finału samodzielnie sporządzałam notatki na temat miasta, korzystałam z materiałów udostępnionych mi przez panią Urszulę Leonowicz, która pomagała nam w nauce do konkursu oraz z materiałów znajdujących się w Wikipedii – powiedziała zwyciężczyni konkursu.

Cała finałowa szóstka otrzymała dyplomy i upominki przygotowane przez organizatorów. Nagrody uczestnikom zabawy wręczali prezydent Sabina Nowosielska, kierownik wydziału oświaty i wychowania urzędu miasta Bożena Jankowska oraz Małgorzata Targosz i Paweł Masełko z I LO.

– Dziękuję organizatorom konkursu, dzięki którym już od siedmiu lat rozmawiamy o historii naszego miasta, ale nie tylko. Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych edycji – mówiła Sabina Nowosielska.

– Cieszę się, że popisaliście się dziś tak ogromną wiedzą. Mam nadzieję, że podzielicie się nią z waszymi szkolnymi kolegami i koleżankami – mówiła do uczestników konkursu Bożena Jankowska.

 

2 KOMENTARZE

  1. Cóż… z tego co widziałam Wieczorek dostał 80 punktów, i to on powinien wygrać. Ba! jedna z uczestniczek (która odpadła) podpowiadała drugiej. Pozostawię to już bez komentarza.

  2. Dyplom jest na zdjęciu. a upominek ? Czyżby wstyd to do sieci wrzucać? Biedne dzieci, za długopis i kartke papieru tyle kucia o mieście na wymarciu…

Skomentuj