O ekonomii i społeczeństwie obywatelskim z członkami fundacji Leszka Balcerowicza

0

Młodzi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla wzięli udział w niecodziennej lekcji zorganizowanej przez przedstawicieli Forum Obywatelskiego Rozwoju.

W spotkaniu zorganizowanym przez Inkubator Przedsiębiorczości wzięli udział uczniowie dwóch klas z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz gimnazjaliści z PG nr 3. Wydarzenie było pokłosiem jesiennego Tygodnia Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu, podczas którego w naszym mieście wystąpił profesor Leszek Balcerowicz. Przedstawiciele inkubatora nawiązali kontakt z przedstawicielami założonej przez niego fundacji i kilka miesięcy później udało się zaprosić ich do naszego miasta.

Trzy grupy uczniów z naszego miasta wzięły udział w 45-minutowych zajęciach, które swoją tematyką obejmowały zagadnienia z dziedziny ekonomii i społeczeństwa obywatelskiego. – W tym roku realizujemy już siódmą edycję naszego projektu. Staramy się w sposób ciekawy i przystępny przekazać młodzieży wiedzę z zakresu ekonomii i gospodarki oraz zaciekawić ich tematyką społeczeństwa obywatelskiego – powiedział Adam Świerczewski z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Zajęcia miały formę zabawy, podczas której uczniowie korzystali z pomocy naukowej w formie komiksu ekonomicznego. Na zakończenie spotkania każda z grup została poinformowana o możliwości wystartowania w konkursie plastycznym organizowanym przez fundację.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj