O biznesie i nie tylko. W Kędzierzynie-Koźlu ruszył Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

5

Kędzierzyn-Koźle już po raz czwarty włączył się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To cykl cennych szkoleń i spotkań dla przedsiębiorców oraz osób, którym zależy na samorozwoju. W środę wydarzenie lokalnie organizowane przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy zostało oficjalnie zainaugurowane.

Pierwszy dzień ŚTP to trwające od rana warsztaty dla młodzieży w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach oraz ogłoszenie konkursu Kędzierzyn-Koźle Miastem Dobrej Chemii. Nieopodal w Hotelu Hugo odbyły się też pierwsze prelekcje oraz debata biznesowa z udziałem przedstawicieli firm, samorządu i instytucji. Uczestników konferencji przywitała prezes KKPP Alicja Górska.

– Kędzierzyn-Koźle jest ważnym ośrodkiem biznesowym. To tutaj swoją działalność skupiają małe, średnie jak i te największe przedsiębiorstwa, które codziennie realizują wyzwania i podejmują działania inwestycyjne. Dlatego bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy rozmawiać w gronie fachowców i dzielić się doświadczeniami – stwierdziła prezes Alicja Górska.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Kędzierzynie-Koźlu otworzyła prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

– Już po raz czwarty jesteśmy gospodarzem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. To duży dorobek, przekazana wiedza i nawiązane kontakty. Życzę wszystkim, aby tegoroczna edycja była równie owocna – mówiła Sabina Nowosielska.

Po prelekcjach na temat inwestowania w specjalnej strefie ekonomicznej, finansowania inwestycji i rentowności produkcji odbyła się debata „Inwestycje: zawsze pod górkę?”. Już jutro kolejne wydarzenia.

5 KOMENTARZE

  1. wszyscy stąd spierniczają . znam osobiście dużą firmę która uciekła stąd ponieważ miasto zaoferowało tylko podatki. zresztą widać kto jest na zdjęciu urzędnicy i dzieci zresztą urzędników z tego co widzę

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj