Nowy wóz dla strażaków z Kędzierzyna-Koźla. Już jeździ na akcje

7

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Kędzierzyna-Koźla otrzymali nowy wóz.

Jest to ciężarowy MAN z dodatkowym sprzętem ratowniczym produkcji Moto Truck. Samochód trafił do jednostki 8 lipca, od tego czasu jeździ do większości zdarzeń na terenie naszego powiatu.

Nowy wóz posiada zbiornik na wodę o pojemności pięciu tysięcy litrów oraz zbiornik na pięćset litrów środka pianotwórczego z pompą o wydajności 3,2 tysiąca litrów na minutę. W samochodzie znajdziemy również ciężki zestaw hydrauliczny, zestaw poduszek pneumatycznych, agregat prądotwórczy, sześć aparatów powietrznych oraz sprzęt burzący.

Zasięg taktyczny wozu wynosi 480 metrów – opowiada młodszy ogniomistrz Tomasz Świętek

Nowy pojazd jest wykorzystywany do działań gaśniczych oraz działań drogowych. Samochód jest polskiej produkcji, a został zakupiony dzięki dofinansowaniu rządowemu i unijnemu.

7 KOMENTARZE

    • Zrób sobie zdjęcie swojego bildocha i postaw na byfeju, obok szklani ze szczęką – będzie widoczny cały Twój układ pokarmowy, od memlaczki po munsztyk. Pamiętaj aby koniecznie przed snem, omemlać staremu ciul?ko, bo znowu przewiesi cię przez klopsztange i kloprem będzie okładał – ani aszklapa Ci nie pomoże.

Skomentuj