Nowy skatepark przy Orliku gotowy! Niebawem odbędą się na nim pierwsze zawody [ZDJĘCIA]

4

W Kędzierzynie-Koźlu powstał drugi profesjonalny tor do jazdy na deskorolce, rolkach, rowerach czy hulajnogach. Nowy skatepark znajduje się przy Orliku na ul. Skarbowej. Miłośnicy ekstremalnej jazdy już testują świeżutkie urządzenia.

Pomysł budowy skateparku w tym miejscu wyszedł od samych mieszkańców. Projekt został wybrany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji użytkowników są profesjonalne przeszkody takie jak grindboxy, funboxy i rampy typu quarter pipe. Chwili oddechu od treningu można zażyć na jednej z ławek, a o bezpieczeństwo użytkowników dba oświetlenie i monitoring. Pierwsze zawody na nowym obiekcie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje zorganizować 1 września.

Powody do zadowolenia mają również użytkownicy skateparku w Śródmieściu. Obecnie trwa tam budowa nowej przeszkody wielofunkcyjnej. Prace są już na finiszu i wkrótce urządzenie zostanie oddane do użytku.

4 KOMENTARZE

  1. Bez kasków no to natychmiast trzeba zamknąć tak jak to zrobili z torem na piastach w lesie tylko tam jeździli w kaskach i zamknęli co za miasto

Skomentuj