Nowy rok i nowy budżet obywatelski w Kędzierzynie-Koźlu. Z powodu pandemii późniejszy termin

1

Nowy rok, nowe postanowienia, a może nowe pomysły do budżetu obywatelskiego? Już po raz dziewiąty mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla sami zdecydują o przeznaczeniu części miejskich pieniędzy, realnie wpływając na rzeczywistość swoich osiedli. Sprawdźcie, jak będzie wyglądała procedura budżetu obywatelskiego w 2021 roku.

Informacja o ramowych terminach czynności dokonywanych w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 r. w Kędzierzynie-Koźlu.

W związku z aktualnie obowiązującym stanem epidemii, ramowe terminy czynności dokonywanych w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2021 r. w Kędzierzynie-Koźlu zostały ustalone następująco:

1. Do 31 maja 2021 r. – akcja informacyjno-promocyjna o kwotach środków przypadających na poszczególne osiedla miasta Kędzierzyn-Koźle oraz wymogach formalnych i sposobie zgłaszania projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego w 2021 r.
2. Od 1 do 30 czerwca 2021 r. – zgłaszanie projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego w 2021 r.
3. Od 1 do 31 lipca 2021 r. – weryfikacja, opiniowanie oraz dopuszczanie przez zarządy osiedli projektów zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego w 2021 r. do głosowania przeprowadzanego przez mieszkańców poszczególnych osiedli miasta Kędzierzyn-Koźle.
4. Od 1 sierpnia do 30 września 2021 r. – elektroniczne i stacjonarne głosowanie przez mieszkańców poszczególnych osiedli miasta Kędzierzyn-Koźle na pozytywnie zaopiniowane przez zarządy osiedli projekty zadań zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w 2021 r.
5. Od 1 do 30 października 2021 r. – ogłoszenie wyników głosowania na projekty zadań zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w 2021 r. i skierowanie wybranych przez mieszkańców zadań do realizacji w ramach budżetu miasta Kędzierzyn-Koźle.

1 KOMENTARZ

  1. Od kilku dni jest wiatr wschodni i w związku z tym i na Piastach i w Zdzieszowicach, całą dobę jest benzenu 10-15 [µg/m3].
    Namawiam mieszkańców dzielnic pozbawionych stacji pomiarowych do wykorzystania budżetów obywatelskich do postawienia nowych stacji.
    Stacje dotychczas funkcjonujące stoją na zachód od głównych trucicieli a więc, ponieważ głównie wieją wiatry zachodnie, zaniżają średnioroczne stężenie benzenu.

Skomentuj