Nowy rekord zgonów covidowych w powiecie. Minionej doby zmarło aż 9 osób z koronawirusem

5

To najwyższy wynik odnotowany w naszym powiecie od początku epidemii koronawirusa w kraju.

Od kilkunastu tygodni w całym kraju trwa walka z czwartą falą koronawirusa. W ostatnich dniach odnotowuje się zmniejszone liczby nowych zachorowań, jednak śmiertelność wciąż jest na bardzo wysokim poziomie. Wczoraj krajowe media informowały o przekroczeniu bariery stu tysięcy zgonów z powodu koronawirusa od początku wybuchu pandemii w Polsce. Dziś spłynęły niepokojące dane dla naszego powiatu.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono aż 9 przypadków śmiertelnych COVID-19. Sześcioro zmarłych było obarczonych chorobami współistniejącymi, w przypadku trzech zgonów jedyną ich przyczyną był koronawirus. W powiecie odnotowano też 52 nowe przypadki zachorowań, a kwarantanną objętych jest 673 mieszkańców.

W całym kraju odnotowano w ciągu ostatniej doby 16 173 nowe przypadki zachorowań i 684 przypadki zgonów z powodu COVID-19.

5 KOMENTARZE

  1. Więc już wiadomo, że nie odpuszcza. Początkowa cena 10 euro za Jeśli ktoś myśli , że Pandemia się skończy to jest naiwny. Unia Europejska negocjuje właśnie dostarczeni szczpionek na lata 2022 i 2023 w sumie 1,8 miliarda dawek tylko od samego Pfizer-BioNTech.awkę. Później, podnieśli cenę do 15 euro. Teraz, na następne lata chcą już 19 euro. mają wielkie łapówki od koncernów farmaceutycznych a poza tym robią biznesy na zleceniach rządowych na wszelkiej maści zabezpieczeniach. No i na koniec, cała klasa polityczna, która ma w rękach narzędzia do całkowitej kontroli i decydowania o życiu ludzi – narzędzie teleinformatyczne, zmienione prawo, paszporty medyczne, media głównego nurtu, Poza tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni na podwójnych pensjach. Stawka lekarza w szpitalu tymczasowym na Targach Poznańskich to 400zl/h! Kto będzie chciał rezygnować z pandemii? Korporacje wykańczają właśnie mały i średni biznes, kartele farmaceutyczne mają żniwa, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni również, politycy . Wszystkie 10 najbogatszych ludzi świata bardzo się wzbogaciło właśnie w czasie trwania pandemii… Za to biedni zbiednieli jeszcze bardziej a w gratisie dostali tylko kagańce.

  2. No i o co tyle szumu, grypa to grypa, słabe umiera silne przetrwa, a co się stało z atakami terrorystycznymi?? Zniknęły wraz z pandemia?

    • Ataki terrorystyczne w Polsce zniknęły bo PiSpolska zakupiła oprogramowanie izraelskie do wyłapywania rozmów i korespondencji terrorystów. Nawet my tu pisząc o terrorze władzy PiS jesteśmy już zarejestrowani i zlokalizowani, a jak dodam, że buduję w piwnicy bombkę bo nie podoba mi się reżim to możemy się spodziewać o 6.00 wizyty niewesołych panów…

Skomentuj