Nowy pawilon w schronisku dla zwierząt prawie gotowy. Wreszcie będzie miejsce dla kotów

0

Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu zakończy się pierwszy etap budowy kociarni przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Budynek jest już prawie gotowy, w najbliższych miesiącach rozpocznie się jego wyposażanie. Mali mieszkańcy mają wprowadzić się do niego wiosną.

Po długich latach oczekiwania w kędzierzyńsko-kozielskim schronisku dla bezdomnych zwierząt wreszcie powstanie oddzielny pawilon dla kotów. Pierwszy etap inwestycji realizowanej przez Miejski Zarząd Budynków Komunalnych jest na finiszu.

– Mieliśmy drobne opóźnienie w stosunku do planów związane z koniecznością pozyskania dodatkowych środków na realizację inwestycji. Budynek jest już praktycznie gotowy, musimy jedynie zamontować w nim drzwi oraz wykończyć elewację, na której znajdzie się malowidło. Zakładam, że w przyszłym tygodniu zakończymy pierwszy etap inwestycji – informuje dyrektor MZBK Stanisław Węgrzyn.

Pierwsze wiosenne miesiące zostaną poświęcone na zagospodarowanie pawilonu. Znajdzie się w nim pomieszczenie dla kotów, zaplecze socjalne oraz izolatka. Część środków oraz sprzętów niezbędnych do wyposażenia budynku pracownicy schroniska gromadzą samodzielnie.

– W pawilonie docelowo miejsce znajdzie około 25-30 kotów. Będą to zwierzęta chore, czekające na badania i po sterylizacji – opowiada Grażyna Hamala, kierownik schroniska.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pawilon dla kotów ma zostać oddany do użytku w maju. Nie będzie to jedyna zmiana w schronisku, w tym roku powstać ma wybieg dla psów, być może uda się także wydzielić wybieg dla przebywających w placówce kotów. Od kilku tygodni teren schroniska ma też nowe ogrodzenie, a przy wjeździe na jego teren ustawiono budę z napisem zachęcającym do adopcji.

DSC_9445

DSC_9439

Skomentuj