Nowy partner ZSTiO w Azotach. Będą stypendia, nowy sprzęt i atrakcyjne praktyki dla uczniów

4

25 października w obecności Józefa Gismana – wicestarosty powiatu oraz uczniów szkoły,  została podpisana umowa patronacka między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a firmą DIGICOS S.A. z Poznania. Umowę podpisali Norbert Polewka – prezes zarządu, Mariusz Plaskota – wiceprezes zarządu oraz Maria Staliś – dyrektor ZSTiO.

Firma, której zarząd znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu, objęła swoją opieką informatyków i elektryków. Specjalizuje się m.in. w instalacjach teletechnicznych, teleinformatycznych dla branży telekomunikacyjnej (m.in. dla Nokii, T-Mobile, Orange). W ramach umowy uczniowie będą mogli odbywać praktyki zawodowe zarówno w Kędzierzynie-Koźlu, jak i w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu, a wyróżniający się uczniowie mogą liczyć na stypendia. Dla absolwentów to również szansa na dobre zatrudnienie. Szkoła otrzyma też pomoc firmy DIGICOS S.A. w wyposażaniu pracowni i stanowisk dydaktycznych.

Rozwój branży telekomunikacyjnej znajduje swoje odzwierciedlenie w stale udoskonalanej i rozwijającej się strukturze wewnętrznej, jak i w stale uaktualnianej i rozszerzanej ofercie świadczonych usług. Wieloletnia działalność na rynku pozwoliła przedsiębiorstwu na stworzenie sprawdzonej i stale rozbudowywanej sieci firm partnerskich obejmującej swoim zasięgiem teren całego kraju.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

4 KOMENTARZE

  1. Jak „pięknie” działa Starostwo aż miło patrzeć ;) …. Wezmą za chwilę premie za 11listopada i to nie małe….
    Wyszkolą uczniów, którzy znajdą pracę poza Kędzierzynem-Koźlem ,a może za granicą kraju bo tu w tym mieście jest brak przyszłości. Właśnie dzięki staraniom tych Władz. Zakłady pracy „padają” nie ma nowych miejsc pracy ale szkoły uczą i nawet mają dobre wyposażenie dydaktyczne tylko co z tego ….. Dopuścili do likwidacji Powiatowego Zarządu Dróg zwalniając pracowników fizycznych, a umysłowym zapewnili ciepłe posadki. Szpital stracił oddział neurologiczny, a kto wie czy inni lekarze nie pójdą w ślady i co wtedy ? Ale Starostwo pięknie działa…..

    • Oglądasz tv? Dopiero co wczoraj zamknięto kolejnych kilka oddziałów w kraju. Co ma starostwo do tego? W całym kraju brakuje lekarzy. To wina całego systemu a nie starostwa. Brakuje pracy? Wręcz przeciwnie, nie ma komu robić tyle jest roboty.

      • Skąd ty się urwałeś. Gdzie masz tyle pracy w Kędzierzynie-Kożlu? Jakie proponowane są zarobki ? A za szpital odpowiada właśnie Starostwo. Więc nie pisz pierdół jak nie wiesz.

  2. Stawki które proponują te pseudoprzedsiębiorstwa z Naszego regionu to jest porażka,totalny wyzysk pracownika za najniższą krajową.Dlatego młodzież stąd ucieka przynajmniej do dużych miast lub za granicę.Bo w tym wioskowym mieście możliwości już nic dobrego się nie może wydarzyć,jak żądzą w nim układy partnersko kumoterskie kolesi pseudobiznesmenów leasingowców i kredytowców.

Skomentuj