Nowy koziołek już niebawem w Kędzierzynie-Koźlu. Upamiętni Powstańców Śląskich. ZDJĘCIA

5

Już niebawem w Kędzierzynie-Koźlu stanie kolejna rzeźba autorstwa Michała Misiaszka. Tym razem koziołka doczekają się mieszkańcy Pogorzelca. Sympatyczna figurka będzie nawiązywać do historii osiedla, które było areną walk podczas III Powstania Śląskiego.

Pomysł z ustawianiem rzeźb w różnych punktach miasta pojawił się kilkanaście miesięcy temu i spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. Pierwsze rzeźby koziołków autorstwa pochodzącego z naszego miasta Michała Misiaszka stanęły na kozielskim rynku. W kolejnych miesiącach figurki pojawiły się również na osiedlu Piastów, w Kłodnicy i na osiedlu Azoty, własnego koziołka dorobiły się też Odrzańskie Ogrody.

Kolejnym sympatycznym mieszkańcem będzie koziołek Powstaniec, który już niebawem pojawi się na Pogorzelcu. Rzeźba ma nawiązywać do historii osiedla, na którym toczone były walki podczas III Powstania Śląskiego.

5 KOMENTARZE

  1. Profanacja i drwina z ofiary ludzkiej. Powstańcy byli ludźmi, nie zwierzętami. Stawiacie figurki zwierząt na grobach swoich bliskich? Serio ktoś postradał rozum.

Skomentuj