Nowy klimatyzowany autobus w taborze MZK

0
Niedawno do floty MZK dołączył nowy Solaris. Foto: MZK.

Na ulicach Kędzierzyna-Koźla można było zobaczyć już nowy nabytek Miejskiego Zakładu Komunikacji – autobus Solaris Urbino 12, pieszczotliwie nazywany „jamnikiem” od zielonego psa tej rasy zdobiącego przód pojazdu. W porównaniu do jelczów i ikarusów, które przecież wcale nie tak dawno stanowiły trzon taboru MZK, nowy Solaris to już zupełnie inna era komfortu podróżowania. A przy tym cieszy oko.

mzk Kędzierzyn-Koźle Solaris3

„Jamnik” dostał już numer boczny – 172. Jak zapowiada MZK, niebawem nowa maszyna będzie regularnie kursować ulicami Kędzierzyna-Koźla. Na razie tylko „przecierała szlaki”. Konstruktorzy Solarisa wzięli pod uwagę nie tylko aspekty praktyczne podróżowania komunikacją miejską. Zadbali też o jego wygląd. Czarno-metaliczna maszyna cieszy oko.

mzk Kędzierzyn-Koźle Solaris2

Siedzenia mają elegancką tapicerkę, a podłogę wyłożono materiałem o wyglądzie przypominającym drewno. Do tego sporo stali i szarych plastików, co czyni całość dość elegancką. Pod maską Solaris ma  ekologiczny 6-cylindrowy silnik Cummins o pojemności 6,7 l. Latem pasażerowie z pewnością docenią to, że autobus wyposażony jest w całopojazdową klimatyzację.

Foto: MZK Kędzierzyn-Koźle

Skomentuj