Nowoczesne urządzenie chirurgiczne dla naszego szpitala od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej nowoczesne urządzenie służące do usuwania tkanek. Trafiło na oddział laryngologiczny.

„Z wielką radością informujemy, że otrzymaliśmy cenny podarunek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP. Urządzenie o dziwnie brzmiącej nazwie koblator trafiło na nasz Oddział Laryngologii. Jest to nowoczesne urządzenie chirurgiczne służące do usuwania tkanek – jak np. przerośniętych migdałków. Opiera się na działaniu fal elektromagnetycznych o wysokiej częstotliwości i jest stosowane m.in. w nowoczesnej laryngologii. Redukuje także ryzyko krwawienia? przy zabiegach i ogranicza ból pooperacyjny” – wyjaśnia SP ZOZ.

Urządzenie przyjął z radością „pod swoje skrzydła” kierownik Oddziału Laryngologii doktor Grzegorz Duszel.

„Jesteśmy wdzięczni WOŚP nie tylko jako służba medyczna, ale także jako pacjenci (z pewnością sprzęt ten pomoże wielu dzieciom). Dziękujemy i pamiętajmy – wspieramy WOŚP w tym roku – finał już 30 stycznia!” – dodaje personel szpitala.

 

17 KOMENTARZE

 1. super, lekarze będą mogli prywate uprawiać za publiczną kasę w publicznym szpitalu. Jak tam na ginekologi w szpitalu?, dalej pacjentki doktora są lepiej traktowane?.

 2. A przepraszam że zapytam, czy nasi rzeźnicy będą potrafili się nim obsługiwać? Nie sztuka mieć, tylko jeszcze zrobić z tego pożytek.

 3. Można mieć nadzieję, że lakarze nie czytają powyższych wpisów Prawdziwych Polaków broniących Kościół przepełniony miłością bliźniego. Przed pobytem w szpitalu powinni pytać takich czy wyrażają zgodę na użycie sprzętu WOŚP, może się okazać, że nie będzie czym…

 4. Większość lekarzy to wspaniali ludzie! Wyzwiska i oczernianie są obrzydliwe i pisane po to żeby tu zaistnieć. Nic dobrego nie życzę,bo chamstwo nie popłaca, a wrazie kłopotów zdrowotnych proście o poradę szamana lub babcię klozetową.

  • Jak dobrze napisałeś większość! A co z burakami którzy siedzą w szpitalu dziesiąt lat, traktują pacjentów jako zło konieczne i numer statystyczny? Niektórzy nigdy nie powinni zostać lekarzami.

   • Mimo wszystko, pozostali to nie rzeźnicy i bandyci! Nie typowi ludzie w każdej grupie zawodowej się znajdą i wiesz nawet w jakiej, ale trzeba miarkować co się pisze po to żeby nie być posądzonym o chamstwo i brak kultury osobistej.

 5. Tu jest PEWNA nieścisłość informacyjna ?

  Gdyż NIE jest to podarunek dla szpitala – co wszyscy rozumieją jakoby szpitale otrzymywały na własność różne sprzęty medyczne od Owsiaka i WOŚP. ?

  Te sprzęty są JEDYNIE UDOSTĘPNIANE szpitalom do użytkowania!!! !!!!! ?

  Gdyż cały ten sprzęt medyczny DALEJ JEST własnością WOŚP i spółek Jurasa ?
  To tylko przypominam – w kwestii formalnej ?

  • Chociaż przyznam, że największy mój podziw wzbudził minister zdrowia z czasów rządów SLD. Nazywa się chyba Biliński, czy jakoś tak.?

   Otóż ten cudowny minister przekazał 3 miliony złotów na fundusz WOŚP.
   W rewanżu fundacja Owsianka przekazała na publiczną służbę zdrowia jakiś sprzęt za 2 miliony 700 tyś złotych. Gdyż 10 procent zebranych funduszy fundacja bierze za koszty organizacyjne.?

   Było to mistrzostwo świata w dojeniu funduszy publicznej służby zdrowia i kaska za friko dla fundacji ?

   Przyznaję, że do dzisiaj jestem pod wrażeniem takiego wałka – na styku ministerstwo zdrowia a Fundacja Owsiaka – w dodatku w świetle kamer.?
   SZACUN .? Mój ogromny szacun ?

    • Może i masz rację. ?
     Trochę przeholowałem z tym podziwem i że to wzbudza mój SZACUN?

     A poza tym , dobrze by było, abyś może wskazał w którym to miejscu są te głupoty i propaganda.?

     Bardzo dziękuję za zwróconą mi uwagę.
     Pozdro?

     • Była też taka historia. Otóż pewna fundacja (prowadzona przez żonę bardzo ważnej osobistości) zorganizowała bal charytatywny dla zamożnych ludzi biznesu i wyższych sfer. Koszt balu 100 tys zapłacony z funduszy fundacji. Wśród uczestników balu zorganizowano zbiórkę na cele fundacji. Zebrano 15 tys. I jak tu nie kochać fundacji. W tym oczywiście fundacji Pana Owsiaka.

 6. Sprzęt kupuje żona Owsiaka. Owsiak kupuje od żony i dopiero przekazuje. Skończcie promować tego skur…yna. Ogólnie Panie Owsiak wsadź se to w d…ę.

 7. Wiele fundacji w Polsce prowadzi potrzebną działalność charytatywną. Np Caritas. Ale tylko WOŚP ma darmową reklamę, darmowe wsparcie gmin w organizacji zbiórki, światełka do nieba na koszt samorządów itp. Oprócz datków do puszki należy liczyć również te koszty ukryte. Może się okazać, że aby kupić coś za 10000 zł trzeba Owsiakowi wrzucić 20000 zł. Te prywatne wpłaty mnie nie interesują ale chętnie bym usłyszała ile jako obywatele, z funduszy gmin dokładamy do tego interesu.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj