Nowoczesne rondo turbinowe zamiast ostrego łuku. Tak wygląda układ nowego skrzyżowania na obwodnicy Kędzierzyna

11

Budowa obwodnicy północnej jest już na finiszu. W ostatnich dniach drogowcy wykonali malowanie pasów ronda które powstało w miejscu ostrego zakrętu między osiedlem Piastów a rondem Grunwaldzkim. Dzięki zdjęciom z drona, poznaliśmy układ nowego skrzyżowania. 

Prace przy budowie obwodnicy Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK40 trwają i aktualne ich zaawansowanie jest na poziomie około 95%. W ostatnim czasie wykonawca przystąpił do prac wykończeniowych ronda turbinowego na włączeniu obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 40 w rejonie Alei Armii Krajowej.

W ramach inwestycji powstaje 18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Projektowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego i śląskiego, na terenie gmin: Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec. Prace mają się zakończyć w najbliższych tygodniach.

11 KOMENTARZE

 1. Cosik za małe wydają się zjazdy z pasów wewnętrznych i znów nasypy mogą się osuwać, ale pożyjemy zobaczymy po pół roku jak tiry przeladowane i jadące za szybko zdeformuja wyjazdy.

 2. A gdzie artykuł o poszukiwaniu wykonawcy drogi rowerowej z piastów na blachownię?
  A UM Nowosielskiej niech się uczy jak się nadzoruje wykonawców którzy wygrali przetarg.

 3. Rondo jest z za wąskie,to typowe u nas, będą naprawy,przebudowy za kilka lat.Podobne miało powstać przy rondzie koło krzyża przy okazji „remontu” mostu nad Klodnicą,ale przecież się drugi przetarg rozpisze i wszyscy będą zadowoleni;)

 4. Już zaprosiłem Jarosława I – Prezesa Polski na otwarcie.

  Liczę na jego obecność przy przecięciu wstęgi, bo nikt tak jak on nie przyczynił się do powstania tej drogi w stronę autostrady. Tą drogą udowadniamy wszystkim niedowiarkom, że możemy być niezależni od Rosji tak samo jak mamy przekop mierzei. Autobusami przyjadą zwolennicy z Podkarpacia i Podlasia, będzie to impreza zamknięta dla osób z regionu. Pytania można już wysyłać na skrzynkę redaktora Mazurka bądź Piaseckiego.

  Podobnie jak w Elblągu statki nie mogą wpływać do portu tak i w Kędzierzynie ciężarówki nie mają drogi do zakładów chemicznych. Tak totalna opozycja samorządowa blokuje przekazanie portu państwu polskiemu tak tutaj total parazite też nie buduje połączenia z nową trasą.

  Cała Polska pełna jest takich kompromitacji, żądają demokracji, a nie potrafią niczego zbudować. Nawet 500m torów do kłodnickiego portu nie potrafią zbudować i port stoi. My w PiS tego nie rozumiemy, co się dzieje, że inwestycja nie działa?

   • Jestem pełen wiary i oddania Parii PiS, dlaczego mnie obrażasz? Średnia IQ wśród naszych członków jest wyższa od społeczeństwa co daje nam mandat rządzenia Polakami.

   • Do @Miro. Hmmmmm 😕
    Zwracam tylko uwagę, że głup WCALE nie musi publicznie robić z siebie GŁUPA 🤭
    Przecież to widać, słychać i czuć ! 🥴

    Chyba że do kwadratu 😆
    I znacznie WIĘKSZEGO niż ustawa przewiduje 🙄

    To jest oczywista oczywistość 😎

 5. P.S.Nowosielska kilka lat temu mówiła o pasie dla rowerzystów na kanale Gliwickim,miał być taki jak na Kużniczkach w stronę Cisowej.Pani S.Nowosielska kilka lat temu obiecywała dwa tunele pod wiaduktem kolejowym dla bezpieczeństwa kierowców i rowerzystów,od czasów jej obietnic nos S.Nowosielskiej bardzo się wydłużył(Pinokio!),konkuruje na obietnice z pierwszym kłamcą M.M.Pinokiem nr.1który rządzi naszym krajem.Czuwaj!!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj