Nowoczesne ledy zastąpią stare lampy. Kończy się wymiana oświetlenia w hali Azoty

1

Hala, w której na co dzień rozgrywają swoje mecze klubowi mistrzowie Europy, zyska nowoczesne oświetlenie. Prace zlecone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończą się w najbliższych tygodniach.

Obecnie działające w hali oświetlenie liczy sobie już 17 lat i standardem odbiega od rozwiązań stosowanych w podobnych obiektach na terenie kraju. W ubiegłym roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem zlecił jego wymianę na nowoczesne oświetlenie ledowe. Prace rozpoczęły się jeszcze jesienią, ich główna część jest już zakończona.

– Stare lampy zostaną wymienione na nowoczesne i ekonomiczne oświetlenie ledowe. Przy tej samej mocy będziemy mieli blisko trzy razy więcej światła. Co ważne, nie będziemy już musieli czekać na nagrzewanie się lamp, nowe oświetlenie będzie sterowane systemem DMX, dzięki czemu nie będziemy musieli włączać oświetlenia na całej hali, a jedynie wybranych jej częściach – opowiada Tomasz Radłowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Inwestycję wartą blisko 800 tysięcy złotych realizuje firma Ada-Light z Gostynina. Połowę środków niezbędnych do wykonania prac udało się pozyskać z budżetu województwa opolskiego.

1 KOMENTARZ

Skomentuj