Nowoczesne lampy LED na stare betonowe słupy. Cztery latarnie inne niż wszystkie

1

Przy alei Jana Pawła II na odcinku przeznaczonym w tym roku do remontu wymieniono klosze na trzech starych betonowych latarniach. Okazuje się, że w przeciwieństwie do pozostałych słupów w tym miejscu te akurat nie należą do miasta.

W ramach modernizacji na poprzednich fragmentach alei Jana Pawła II betonowe słupy zostały wymienione na bardziej estetyczne stalowe, które pasują do zmodernizowanego otoczenia. Wymiana oświetlenia planowana jest również na odcinku pomiędzy ulicą Wojska Polskiego a aleją Lisa. Wygląda na to, że cztery słupy pozostaną niezmienione. W przeciwieństwie do pozostałych należą one do Tauronu.

– Przy przebudowie al. Jana Pawła II miejskie latarnie przejdą na ledy. Żeby tych kilka latarni Tauronu się nie różniło i całość współgrała, poprosiliśmy Tauron, aby wymienił te kilka opraw na ledowe – tłumaczy Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

Obecnie trwa przetarg na przebudowę alei. Oferty firm przyjmowane są do 12 kwietnia.

1 KOMENTARZ

  1. Tak to właśnie wygląda współpraca między zarządcami. Na Piastowskiej w Koźlu mamy podobny przykład. Wszystkie kamienice odnowione i pomalowane parę lat temu, a z pierwszej co chwila coś się odrywa i spada na chodnik a farbę widziała z 30 lat temu.
    „Pan Kazik” nie jest zainteresowany naprawą, wymianą renowacją, to po prostu nie będzie całości.

Skomentuj