Nowe rondo „przy Ogrodowej” zaczyna nabierać kształtów. Trwa przebudowa ulicy Gliwickiej

22

Trwa remont ulic Gliwickiej w Kędzierzynie-Koźlu. W ostatnich dniach drogowcy przystąpili do budowy ronda, które zastąpi zwykłe skrzyżowanie z ulicą Krokusów.

Odcinek Kędzierzyn-Koźle-Brzeźce ma długość 1,5 km. Przebudowa kosztuje 11,2 mln zł i planowo potrwa do kwietnia przyszłego roku. W ostatnim czasie wykonawca przystąpił do prac w rejonie byłego skrzyżowania ulicy Gliwickiej z ulicą Krokusów, gdzie powstanie rondo. Dzięki zdjęciom z drona poznaliśmy układ nowego skrzyżowania.

22 KOMENTARZE

 1. No nie wierzę!!!! Co za debile i poco wymyślili tak duże rondo? Dlaczego nie zachowano symetrii? Czy oni nie wiedzą że tiry które będą musiały zwolnić do zera wytwarzają najwięcej tlenków potrząsa ruszania. A przy okazji? Czyżby obok nie planowano ścieżki rowerowej? Coś wąski jest pas stabilizacji który jest wykonywany i dlaczego jeszcze nie jest nawet w połowie zrobiony parking przed ogrodową? Mija 5 miesiąc modernizacji i nie wiem czym wy się chwalicie. Katastrofa.

 2. Po co komu rondo przy Ogrodowej?!
  Ronda muszą powstać na:
  ulicy Kozielskiej (łącznik do galerii handlowej)
  os. Piastów (zamiast świateł na skrzyżowaniu ulic Aleja Jana Pawła II i Ignacego lisa)

  Zamiast potrzebnych inwestycji mamy rondo przy Ogrodowej (kpina) i plany ronda w Koźlu zamiast świateł…

 3. Pieniądze wyrzucone w błoto. Skryżowanie było bezproblemowe. Jak coś nie jest zepsute, to się tego nie naprawia. Teraz będzie kosztowny utrudniacz poruszania dla wszystkich, w miejscu, w którym nie było problemów.

  • Dzisiaj kolejna cysterna próbowała wjechać na Gliwicką od P. Skargi. Musiał cofać, bo tam pół metra wykop. Co w ogóle robił pojazd z niebezpiecznym materiałem na P. Skargi? Gdzie policja?

 4. Byłem, zobaczyłem i stwierdziłem, że ktoś manię wielkości, środek ronda większy niż koło krzyża, droga wąska, TIR nie ma szans normalnie przejechać, będą cyrki, zaś będą poprawiac i oczywiście ktoś kasę weźmie. Ja się pytam KTO K… GO PROJEKTOWAŁ. Ktoś miał wizję hahaha

 5. Mamy w dzień +15 a na budowie tylko wiatr. Mają w tej firemce z Olesna parcie na odpoczynek.
  A może by znów jakiś artykulik wysmażyć: Marszałkowi Andrzejowi Bule i wicemarszałkowi Szymonowi Ogłazie towarzyszyli m.in. radni wojewódzcy Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn, a także starosta Paweł Masełko, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak i wójt Bierawy Krzysztof Ficoń a za nimi pusty plac budowy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj