Nowi ratownicy zasilili szeregi WOPR Kędzierzyn-Koźle. ZDJĘCIA

2

Świeża krew w kędzierzyńsko-kozielskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Szeregi tej formacji zasiliło kolejnych sześć osób. Uroczystość związana z nadaniem uprawnień odbyła się dziś w urzędzie miasta. Wyszkolenie nowych ratowników to efekt współpracy Oddziału Rejonowego WOPR w Kędzierzynie-Koźlu i Powiatowego Urzędu Pracy.

– Szkolenie trwało trzy miesiące. Wszyscy uczestnicy pozytywnie zdali egzamin. Nabyli oni uprawnienia ratownika wodnego i sternika motorowodnego oraz ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy. Niejednokrotnie pojedyncze zajęcia trwały kilka godzin – mówił Tadeusz Witko, prezes zarządu OR WOPR Kędzierzyn-Koźle.

Zadowolenia nie kryła także prezydent Sabina Nowosielska. – To był świetny pomysł, aby nawiązać kontakt z urzędem pracy. Z pewnością będziemy się czuli bardzo bezpiecznie. A z okazji zbliżającego się Dnia Ratownika życzę wszystkim tyle samo wejść do wody co wyjść.

Na sali byli także obecni reprezentanci MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, którzy okazali się rewelacją ostatnich mistrzostw w sportowym ratownictwie wodnym rozegranych w Szczecinie.

Źródło: urząd miasta

2 KOMENTARZE

  1. Nic nie rozumiem. Widzę faceta w koszulce 3XL że niby ratuje? Jakieś dzieci, że szkolone przez urząd pracy i prezydenta miasta z torebkami i kilku towarzyszy z SLD. Więc co to było ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj