Nowi proboszczowie i wikariusze w kilku parafiach na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

8
Ksiądz Piotr Adamów zamieni parafię św. Floriana w Azotach na parafię św. Urbana w Większycach.

Biskup Opolski Andrzej Czaja wręczył księżom dekrety proboszczowskie i wikariuszowskie. Nowi duchowni pojawią się w kilku parafiach na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Swoją decyzję biskup Czaja ogłosił we wtorek, 9 czerwca. Zmiany wejdą w życie 26 sierpnia. Z parafią pw. św. Floriana w Azotach pożegna się ksiądz Piotr Adamów, który obejmie parafię św. Urbana w Większycach. Nowym proboszczem w Azotach będzie ksiądz Jan Bujak, który był proboszczem w Wojnowicach.

Dotychczasowy proboszcz parafii Trójcy Świętej w Bierawie ksiądz Norbert Matuszek przeniesie się do Szemrowic. Nowym proboszczem w Bierawie będzie ksiądz Witold Knop, dotychczas proboszcz parafii w Ściborzycach Wielkich. W parafii św. Bartłomieja w Łanach dotychczasowy administrator ksiądz Roman Solarz obejmie funkcję proboszcza.

Pełniący posługę w parafii Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie ksiądz Adrian Adamik został mianowany administratorem parafii św. Floriana w Wysokiej. Nowym wikariuszem w Gościęcinie będzie ksiądz Mariusz Stawski, który do tej pory służył w Tarnowie Opolskim. Nowym wikariuszem w parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu będzie ksiądz Łukasz Szablicki (obecnie parafia św. Mikołaja w Krapkowicach). Parafię ze śródmieścia opuści ksiądz Grzegorz Świecarz, który przeniesiony zostanie do Zdzieszowic.

8 KOMENTARZE

Skomentuj