Nowi policjanci w opolskim garnizonie. Ślubowanie złożyło 23 funkcjonariuszy

5

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – tak brzmią pierwsze słowa roty ślubowania. Wypowiadają ją wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej policji zasiliło właśnie 23 kolejnych funkcjonariuszy. Teraz odbędą szkolenie podstawowe, po którym trafią do jednostek na terenie województwa opolskiego.

W sali imienia insp. Wiktora Ludwikowskiego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Na uroczystości obecni byli ich przyszli przełożeni oraz członkowie rodzin. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu mł. insp. Jacek Basik złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.

Po odbyciu przeszkolenia podstawowego, nowi policjanci rozpoczną służbę w swoich jednostkach macierzystych, gdzie będą dbać o nasze bezpieczeństwo.

Na stronie internetowej policji można znaleźć informacje o przebiegu procedury rekrutacyjnej, warunkach, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem oraz wymaganych dokumentach – poczytaj o doborze do służby.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

5 KOMENTARZE

 1. Zawsze popierałem Policję ale dajcie spokój z wysyłaniem kobiet na interwencje.Ja wiem że poprawność polityczna i równouprawnienie ale do cholery bez przesady !!
  Sytuacja kiedy funkcjonariusz broni się przed agresywnymi napastnikami a jego wsparcie to kobieta a nie silny kolega.zdajecie sobie sprawę że kobieta jest słaba fizycznie???

  • Pełna zgoda @Grzegorz z Ciechowa😕👍
   Ale zdarzają się też panie policjantki, które bardzo dobrze radzą sobie z różnymi bydlakami🤭
   Ale to są raczej wyjątki, które tylko potwierdzają regułę 😎

 2. „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – Tak brzmią pierwsze słowa roty ślubowania.
  A ostatnie słowa brzmią: „Ślubuję strzec…. honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj