Nowe wozy dla strażaków z naszego powiatu. Uroczystość przekazania pojazdów

12

Trzy nowe pojazdy wzbogaciły jednostki straży pożarnej z naszego powiatu. We wtorek odbyła się uroczystość wręczenia kluczy do nowych wozów w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Azotach. 

Strażacy zawodowi z Azotów otrzymali dwa pojazdy oraz naczepę do przewozu pomp, za to do ochotników z miejscowości Maciowakrze w gminie Pawłowiczki trafił jeden ze średnich wozów.

– Są to takie pojazdy, które do zdarzeń wyjeżdżają jako pierwsze. Są one przygotowane do ratownictwa wodnego, wysokościowego oraz gaśniczego – mówi Marek Kocielski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Strażacy z gminy Pawłowiczki otrzymali wyposażoną torbę medyczną, która została podarowana przez opolski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

– Nasz nowy pojazd marki Volvo jest samochodem, którego będziemy używać jako pojazdu pierwszowyjazdowego, a więc będzie dysponowany w pierwszej kolejności do wszystkich zdarzeń. Jest wyposażony w sprzęt do różnych rodzajów działań. Samochód jest na podwoziu miejskim, dzięki czemu będziemy mogli dotrzeć szybciej tam, gdzie poprzednim pojazdem było ciężej – są to różnego rodzaju mosty czy wiadukty. Na wyposażeniu ma zbiornik o pojemności 2700 litrów wody i autopompę o wydajności 3 metrów sześciennych na minutę – opowiada kapitan Grzegorz Pawełek, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

W uroczystości wzięli udział m.in. wicewojewoda opolska Violetta Porowska, poseł Katarzyna Czochara, oraz starosta Małgorzata Tudaj.

12 KOMENTARZE

 1. O proszę i pani Porowska się zalansowała by podbić serca mieszkanców. Gdzie owa pani była wcześniej jak w innych remiazach na całej Opolszczyźnie wozy przekazywali?? Jak wybory to są wszędzie ,na otwarciach,scianach,sufitach, bilbordach i gdzie popadnie…

 2. To w Opolu nie ma już wojewody? Wszędzie i tylko ta pani. Strach nawet lodówkę, czy pralkę otworzyć. Czy niedługo, to będzie gasiła nawet jakiś pożar? Na szczęście po wyborach już o nas (a my o niej) zapomni.

 3. Czytam inne komentarze, ludzie już maja dość i ja się do tego dołączam. Jak zwykle p. Porowska, Tudaj -,która nic nie robi tylko obcina wstęgi…. Poza tym dlaczego nowego wozu również nie przekazano Kozielskiej jednostce JRG 2 ?
  Czas chyba kupić drugą drabinę bo ta co jest ma już 27 lat.

 4. Śmiej się , śmiej tylko to służba ratownicza ludzi i ich dobytku, a ciebie też może to spotkać.
  Natomiast ja za nikim politycznie nie jestem to chłam ale nie udzielam tak głupich wypowiedzi.
  Szacunek dla strażaków !

 5. oba auta dawno juz sa w „akcji”. Na liczniku juz tez swoje maja, dziwne, ze sa przekazywane jako nowe,skoro JRG1 juz je ma od …. wlasnie. Wszystko pod publike, wszystko pod wybory. Normalnie az smiac sie nei chce

Skomentuj