Nowe terminy wywozu odpadów w mieście. Czysty Region opublikował harmonogram na 2022 rok

10

Związek Międzygminny „Czysty Region” opublikował harmonogramy wywozu odpadów w 2022 roku z terenu miasta. Nowe grafiki zostały przygotowane zarówno dla zabudowy jedno- jak i wielorodzinnej.

Terminarze odbioru odpadów dostępne są na stronie: https://www.czystyregion.pl/harmonogramy/znajdz-swoj-harmonogram.html

 

10 KOMENTARZE

 1. Obejrzałem harmonogram odbioru odpadów w 2022 roku i mam kilka uwag.
  Harmonogram opracował Czysty Region, ale nie przewidział, że mieszkańcy będą tak dobrze segregować odpady.
  Mieszkam w bloku spółdzielczym. Na odpady bio, jest tylko jeden pojemnik. Kiedyś zapełniał się po kilku tygodniach, teraz jest pełny po kilku dniach. A w miesiącach zimowych pojemnik jest opróżniany tylko 2-3 razy w miesiącu! W pozostałych miesiącach 4-5 razy.
  Jeśli ktoś z Czystego Regionu to czyta, może spowoduje, że dostawią jeszcze jeden pojemnik.
  Prosiłem kiedyś o dostawienie drugiego pojemnika niebieskiego na papier. Dodali drugi kilku miesiącach.
  Odnoszę wrażenie, że pracownicy Cz. R. nie śledzą zwyczajów Polaków, a powinni zauważyć, że zwiększyła się sprzedaż internetowa, i tym samym przybyło opakowań papierowych i wielomateriałowych. Mają wyraźnie spóźniony refleks, po roku zauważą to co inni widzą od dawna.
  Niestety, my mieszkańcy też przyczyniamy się do szybkiego zapełniania się pojemników. Nie zgniatamy opakowań plastikowych i pudeł kartonowych.
  Byłbym wdzięczny, gdyby pani Kolenda-Łabuś zechciała mi odpowiedzieć na łamach KK24.pl, czy można dostawić kolejny pojemnik na odpady bio, czy jednak nie segregować, albo może przywozić odpadki bio w woreczku bezpośrednio na składowisko odpadów na ul. Naftową.

 2. Opróżnianie pojemnika BIO 2-3 razy w miesiącu to rewelacja. W nowym harmonogramie na 2022 BIO w zabudowie wielorodzinnej będzie w styczniu, lutym, marcu opróżniane RAZ w miesiącu (o ile nie będzie zamarznięte). W 2021 było dwa razy w miesiącu. Ceny poszyły w górę, a ilość wykonanej usługi się zmniejszyła. Takie postępowanie Czystego Regionu zmierza do polowania na mandaty za brak segregacji. Ciekawe czy Pani Prezes K-Ł jest tego świadoma??

 3. Jb Ty przynajmniej mozesz wystawić. Ja mieszkam w zab jednorodzinnej. CZ.R. zamiast odbierac papier co miesiac jak to 2021 to teraz chxe odbierac raz na dwa m-ce.!!!!
  Nie dosc ze jest podwyzka to mam jeszcze robic za magazyn odpadow w 2022.
  To może trzeba cz.r. tez fakturować za takie usługi jakie mieszkańcy świadczą dla tej firmy.

 4. Nie tylko odpady bio stanowią problem w mieście możliwości. Podobny a nawet zdecydowanie większy problem stanowią odpady gabarytowe, szczególnie w zabudowie wielorodzinnej. Altany śmietnikowe są za małe i jest ich zbyt mało a terminy wywozu tego typu śmieci, raz w miesiącu, to zdecydowanie za mało na osiedlach z wysoką zabudową gdzie na jeden śmietnik przypada często ponad sto mieszkań. W zasadzie to altan na takie odpady nie ma i zalegają one często na chodnikach, parkingach i coraz częściej w lasach i parkach. Czysty region ma na to autorską metodę podwyższonej opłaty w drodze „urawniłowki”. Tylko że ta metoda nie zadziała. Pozostaje mieć nadzieję, że może przynajmniej ten problem miasto skutecznie rozwiąże i to nie wyższymi opłatami ani mandatami.

  • Z gabarytami to jest w ogóle jakiś cyrk. Kilka lat temu jeździli takim traktorkiem z przyczepą pod blokami na Piastach i zbierali częściej te graty. Teraz przed tymi altanami śmietnikowymi wygląda jakby to były jakieś slumsy. Kiedyś to było nie do pomyślenia, żeby był taki syf wszędzie. Co chwilę remonty w blokach, wynoszą te graty gdzie popadnie. Przejście do śmietnika zastawione. Nawet mózgownicą nie ruszą, że pojemniki trzeba też jakoś wyciągnąć z tej altany. Za te podwyżki w ostatnich latach to powinni co tydzień usuwać te gabaryty. A jeszcze niekiedy przyjeżdżają po terminie. To po co te harmonogramy są. Odkąd ten brudny region zajmuje się wywozem śmieci jest coraz gorzej. To samo z pojemnikiem na papier. Często po jednym, czy dwóch dniach od opróżnienia kosz się nie domyka a oni opróżniają raz w tygodniu a około 100 rodzin mieszka w bloku. To jest jakieś nienormalne. Czy tam nikt nie myśli w tym regionie. Zmieńcie te harmonogramy i dostosujcie do realiów. Zacznijcie czyścić w końcu tą mieścinę z tych zalegających śmieci. Ruszyć trochę tą kapustą w tej firmie a nie tylko podwyżki co chwilę a jakość usług coraz gorsza.

 5. Lokator kosz na papier masz szybko zapełniony bo sąsiedzi twoi pewnie nie nauczeni poskładać pudla np.po telewizorze tylko wrzuca cały-i juz jest pol kubla zapelnione, a jakby tak się postarał to by zgniot/przeciął i by było ok-ale taki mamy do siebie szacunek ze najważniejsze że ja wrzuciłem teraz niech się inni martwią. Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz -w bloku w każdej chwili mogę iść ze śmieciami do kubła i te sa dość często opróżniane, w zabudowie jednorodzinnej jestem zmuszony użyczyć czystemu regionowi miejsca na śmieci które muszę dla nich magazynować plastik wywożą raz w miesiącu, papier i szkło raz na dwa miesiące-oplate mam taką samą jak w bloku-kto mi zaplaci za miejsce magazynowe?

 6. Zabudowa jednorodzinna….. Papier i szkło… Odbiór co drugi miesiąc!!!!! Czy czysty region i zapłaci za DARMOWE składowanie odpadów u siebie na posesji? Po to płace za wywóz śmieci aby ich nie mieć u siebie… A tu place za wywóz i śmieci i tak. Mam pod domem…. paranoja

Skomentuj