Nowe połączenia autobusowe i przystanki. Rządowe pieniądze na transport publiczny dla naszego powiatu

17

434 tysiące zł otrzymało Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu na sfinansowanie transportu autobusowego. Dzięki pieniądzom powiat i przewoźnik – firma GTV BUS – od 2 września uruchomi 30 nowych linii, pojawi się też wiele nowych przystanków.

– Nowy rozkład jazdy to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców. Zmieniamy kursy autobusowe, tak by jak najsprawniej dowozić uczniów do szkół, ale również odpowiadamy na zapotrzebowanie innych mieszkańców powiatu – zaznaczyła starosta Małgorzata Tudaj.

Pieniądze pochodzą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a sama kwota dofinansowania jest najwyższa w regionie.

– Mieszkańcy pytają, czy będą kolejne pieniądze na przywracanie połączeń między miejscowościami, a odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – absolutnie tak. Przecież to ma być ciągła sytuacja, kiedy rzeczywiście te połączenia autobusowe, nie tylko się pojawiają, ale one mają trwać. Mamy nadzieję, że w nieskończoność – mówiła Violetta Porowska, wicewojewoda opolska.

Urząd Wojewódzki podpisał już umowy z 13-stoma gminami i powiatami w regionie.

17 KOMENTARZE

 1. „Nie ma czegoś takiego, jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy”.
  Ponieważ istnieje spore ryzyko, że osoby o wykształceniu i inteligencji posła Suskiego mogłyby pomyśleć, że powiedziała to caryca Katarzyna, wyjaśniam, że są to słowa b. premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher.

 2. A paliwo dalej pond 5 zł. Pamiętacie małego i płaszczaka z kanistrem na cepeenie? Teksty za dużo podatków w cenie paliwa? Żarty sobie robicie ciągle z ludzi. Nich starostwo monitoruje ilości pasażerów lepiej bo skala wożenia powietrza z benzenem po za miasto jest znaczna.

 3. Brawo za koment dla triplex!!! W końcu ktoś myśli, bo większość społeczeństwa te plusy to im rozum.odbiera… a to co robia to ich zasrany obowiazek, i nie ma sie czym.chwalic

 4. Czy Pani Tudaj i Panu Gismanowi zwyczajnie nie jest wstyd? Przed swoimi ludźmi kandydującymi do parlamentu, panem Węgrzynem, panem Kolkiem czy panem Gallą?

  • A tobie nie wstyd taki komentarz wstawić? Transport osób na terenie powiatu należy do zadań samorządu powiatowego. Starostwo samo, nawet przy współudziale gmin naszego powiatu, nie udźwignęłoby do końca tego zadania.
   Dzięki tym środkom finansowym mieszkańcy powiatu mogą dostać się do starostwa powiatowego czy do swojego urzędu gminy korzystając z połączeń autobusowych.
   Efekty rządów koalicji PO – MN w samorządzie wojewódzkim widzimy na co dzień. Szczególnie w powiatowej służbie zdrowia (Głuchołazy, Suchy Bór).

  • Violetta Porowska (niestety), będzie posłem. Powiatowi włodarze też to wiedzą, więc umizgi i uśmiechy przed wyborami są po prostu polityczną inwestycją w przyszłość. Niestety, jest to bardzo naiwne z ich strony, w PiS niepodzielnie rządzi Prezes Kaczyński, a dla niego to, co nie jest PiS-em, jest zwykłą zdradą. Po wygranych przez PiS wyborach nie będzie żadnej współpracy rządu z gminami i powiatami, w których władze wywodzą się z partii opozycyjnych.

  • myślę, że to ze składek partyjnych, albo zaoszczędzili na ochroniarzach dla JK. q…a szlag trafia jak widzę, że ktoś się chwali tym, że dał cos co musiał przedtem zabrać innym. wpływy z vatu wzrosły: ludzie więcej wydają to płacą więcej na vat.

 5. „Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze” złodziejom (np. VAT-u) i da społeczeństwu.
  Ciekawy jestem skąd rząd Margaret Thatcher brał pieniądze na swoje wydatki konstytucyjne (utrzymanie dworu królewskiego, składki do UE i NATO, utrzymanie armii i wysyłanie jej na wszystkie misje w ramach NATO czy ONZ, itd., itp.)?
  Tak więc szafowanie powiedzeniem i niezrozumienie jego treści, świadczy dobitnie o was, POwtarzających bezmyślnie czyjeś nielogiczne przemyślenia!

  • Tak dla ścisłości: Wielka Brytania nie ma konstytucji (przynajmniej w znaczeniu formalnym, jak np. Polska, Francja czy Rosja). Wydatki Zjednoczonego Królestwa, podobnie jak wydatki każdego innego kraju pokrywane są z budżetu, którego lwią część stanowią dochody z podatków płaconych przez mieszkańców. I właśnie z budżetu, a nie np. z Gringotts Bank bierze pieniądze brytyjski rząd na wszystkie, tak chaotycznie wymienione przez ciebie wydatki. Co do oszustw VAT, polegają one – czego zapewne nie wiesz – na uzyskaniu przez nieuczciwego podatnika nienależnego zwrotu tego podatku z budżetu państwa (przypominam: składającego się z podatków), np. w efekcie przedłożenia fałszywej faktury, więc ewentualne „zabranie” wyłudzonych pieniędzy złodziejom (nigdy nie słyszałem o takim przypadku) oznaczać może tylko tyle, że pieniądze podatników wracają z powrotem do budżetu państwa (przypominam jeszcze raz: składającego się z podatków). Twoja opinia, że słowa Margaret Thatcher, będącej brytyjskim premierem przez 11 lat są dla ciebie „nielogicznymi przemyśleniami”, świadczą o tobie o wiele gorzej, niż twój bezładny post.

   • Sam się zaplątałeś, bo chciałeś udawać światowca, cytując M.T., a wyszło, że nie bardzo rozumiesz, co z tego powiedzenia wynika.
    Margaret Thatcher powiedział jeszcze wiele ciekawych zdań, np.:
    „Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów.”
    „UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów.”
    „Nie ma czegoś takiego jak społeczeństwo. Są tylko pojedynczy mężczyźni, kobiety i rodziny.”

    Nie napisałem, że Wielka Brytania ma konstytucję, tylko „wydatki konstytucyjne”, tak jak wszystkie zasady prawne oparte na dokumentach „konstytucyjnych”.
    Żebyś sobie utrwalił:
    Specyficzną cechą ustroju Wielkiej Brytanii jest brak konstytucji w znaczeniu formalnym (konstytucji spisanej). Zamiast tego, o ustroju państwa informuje konstytucja w sensie materialnym, tzn. ogół norm i zasad dotyczących wykonywania władzy.
    Prawo konstytucyjne Wielkiej Brytanii wywodzi się z pięciu źródeł:
    – prawo stanowione
    – prawo precedensowe
    – konwenanse konstytucyjne
    – dzieła, traktaty i podręczniki prawnicze
    – prawa i traktaty Unii Europejskiej.
    Najważniejsze akty konstytucyjne Wielkiej Brytanii:
    – Magna Carta Libertatum
    – Petition of Rights z 1628
    – Deklaracja praw
    – Habeas Corpus Act
    – Act of Settlement
    – Akt Unii z 1707
    – Statut Westminsterski
    – Human Rights Act z 1998.
    (przeczytaj sobie w słowniku lub encyklopedii znaczenie słowa „konstytucja”).

    A teraz o budżecie (państwa). O wydatkach decyduje wyłącznie rząd i większość parlamentarna, więc stwierdzenie, że „rząd daje”, jest logiczne. Bo to rząd głosami swoich wyborców, został upoważniony do dysponowania wydatkami.
    Wydatki rządu brytyjskiego wymieniłem przykładowo, a nie chaotycznie.
    Natomiast dochody budżetu państwa, to nie tylko podatki, ale także wiele innych źródeł finansowych. Ale chciałeś być mądrym, a okazałeś się ignorantem.
    Na temat podatku VAT wolę z tobą nie dyskutować, bo nawet nie wiesz, w „którym kościele dzwoni”!

     • A gdzie ty masz świeże POwietrze w Kędziorkowie?
      Już PO wpisie POznać, żeś pod wpływem benzenu i spalin ze składowiska.

     • Ty, szkoda, nie umiesz czytać i dopisujesz pod swój intelekt. Nie napisałem nawet czyste powietrze, tylko powietrze głupolu. Świeże jest zawsze jak wyjdziesz z tego swojego zatęchłego pokoju.

Skomentuj