Nowe otwarcie „Studni”. Teraz jest tam centrum dla młodzieży. WIDEO

8

W miejscu dawnego pubu przy kozielskim Rynku oficjalnie otwarto oddział dla młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej – Studnia Otwarta Kultura.

Lokal w części piwnicznej budynku jest własnością miasta. Poprzedni najemca planował reaktywację pubu w tym miejscu. Zrealizował prace remontowe i wyposażył pomieszczenia. Niestety, wspólnota działająca w kamienicy nie zgodziła się na sprzedaż alkoholu i ostatecznie projekt upadł.

W tej sytuacji miasto postanowiło oddać lokal młodzieży. Od dzisiaj oficjalnie działa tam oddział dla młodzieży MBP. Do dyspozycji jest czytelnia, gry planszowe, wygodne boksy i WiFi. Będą organizowane różne wydarzenia. Studnia ogólnodostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 18.

8 KOMENTARZE

 1. Bardzo fajne i eleganckie pomieszczenie. Nie miałem pojęcia, że coś takiego w Koźlu istnieje. Mam nadzieję, że dzięki Pani dr Migocz i MBP będzie się tam się coś interesującego działo. Ciekawi mnie również to czy przy wejściu zasiądzie ochroniarz, który zadba o to aby nie rozpanoszyli się tam śniadolicy sąsiedzi z ulicy Targowej ?
  A w ogóle kiedy ruszy tam handel prochami i dopalaczami, jeszcze w tym miesiącu, czy dopiero po wakacjach ?
  Zawsze optymista – Jorguś.

  • Skąd w Tobie tye rasizmu??
   Niektórzy śniadzi są lepsi niż biali. Przynajmniej jeden za drugim w ogień skoczy, a nie patrzy jak mu kłodę pod nogi rzucić. Kolor skóry niema tu nic do rzeczy.

 2. Do 18. Super chruper – miło, że to lokal z przeznaczeniem dla młodzieży, ale jest bardzo dużo pracujących, pełnoletnich ludzi (z których podatków z resztą ten lokal będzie funkcjonować) chętnych na granie w planszówki, ale tak wspaniale skalkulowanymi godzinami otwarcia miasto wyklucza ich z korzystania z tego dobrodziejstwa. A myślałam że KK zaczęło w końcu ogarniać. Pozostaje nam dalej spotykać się w małych grupach po domach, bo lokalu oferującego dobre warunki przez cały tydzień i w odpowiednich godzinach jak nie było, tak nie ma.
  Jeśli jesteś stary to szarap i siedź wieczorami przed TV jak to na porządnego Kowalskiego przystało, KKoźle nie ma tobie nic do zaoferowania :C

 3. W ogień który sam zapali. W czym są lepsi? w pobieraniu zasiłków chyba.
  Zastanawiales/as się dlaczego studnia jako pub przestała istnieć? A no właśnie przez strach ludzi przed cyganami którzy całymi dniami stają na rynku w Koźlu i zaczepiaja ludzi. Rynek umiera przez nich bo ludzie omijają ich z daleka, a oni nie pracując są tam cały czas.
  Miasto rozdaje im mieszkania i finansuje ich, dlatego wymiera

  • Dobrze pisze. Za sobą skocza w ogień. A zwróć im uwagę jak cie zaczepiaja to zobaczysz ilu się zbiegnie. Ja byłem po 2 latach nieobecności na rynku i nie ma tam nikogo w południe poza grupami Romów którzy zamiast pracować to szlajaja się po kozlu i krzywo patrzana przechodniów.
   Więcej mieszkań dla nich to Koźle opustoszeje do końca.

Skomentuj