Nowe koziołki w mieście. Na tych osiedlach pojawią się miniaturowe rzeźby

26

Pierwsze stanęły na kozielskim rynku, teraz pora na osiedla. Do Kędzierzyna-Koźla dotarły dwie kolejne miniaturowe rzeźby koziołków.

Koziołki to młodsi bracia wrocławskich krasnali – najsłynniejszych miniaturowych rzeźb, które można odnaleźć w różnych punktach miasta. Podobnie jak krasnale, każdy z kędzierzyńsko-kozielskich zwierzaków ma swój indywidualny charakter. Te na rynku w Koźlu po prostu bawią się one w figlarnych pozach, przed halą Azoty koziołek odbija piłkę siatkową, teraz wiadomo już, jak będą wyglądać kolejne rzeźby, które pojawią się na osiedlach.

W Kłodnicy stanie koziołek z siekierą przy pniu – to nawiązanie do historycznego herbu Kłodnicy z czasów, gdy była ona odrębną gminą – na osiedlu Piastów zaś pojawi się koziołek w koronie, będący odniesieniem do królewskiego rodu.

Jak na razie miasto nie zdradziło, gdzie dokładnie będzie można spotkać koziołki. Docelowo własną rzeźbę będzie miało każde osiedle w Kędzierzynie-Koźlu.

Foto: UM

26 KOMENTARZE

  1. Ten „piastowski ” koziolek wygląda jakby się złapał we wnyki i nie może się wydostac. Sorry, takie pierwsze skojarzenie.

  2. Pan M, wygrał przetarg wszystko jest na stronie bip.kedzierzynkozle.pl gmina nie ukrywa swoich wydatków, a wszystkie zapytanie ofertowe właśnie tam są publikowane. Dla zainteresowanych, niezorientowanych…proszę sobie zajrzeć, może i coś dla Was się znajdzie.

  3. Fajne, ale spłoszony Koziołek z koroną jako symbol Piastów, to obraza według mnie..

    Bo tak to wygląda.. Albo spłoszony, albo dobra faza

  4. Te z korona na glowie prosZe umiescic na krolowej Jadwigi 20 . Pomiedzy blokami jest pusty plac z krzewami naokolo. Kazdy balkon skierowany jest Na ten plac Wiec byloby super i pasowala by idealnie :)

Skomentuj