Nowe inwestycje w Kędzierzynie-Koźlu. Sporo będzie działo się na placach budowy w całym mieście

13

Pomimo braku mroźnej i śnieżnej zimy wszyscy i tak wypatrują już wiosny. W Kędzierzynie-Koźlu jej przyjście zbiegnie się z rozpoczęciem wielu nowych projektów inwestycyjnych.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w urzędzie miasta wiceprezydent Artur Maruszak zreferował listę zadań inwestycyjnych gminy – zarówno tych finalizowanych, jak i tych, które niebawem się rozpoczną.

Gotowa jest winda przy nowym „Promyczku”, pozostały jeszcze odbiory, w przyszłym miesiącu zakończyć mają się remonty na ulicach Anny i Piramowicza, trwają prace związane z rozbudową monitoringu miejskiego, przebudowywane są ciągi pieszo-rowerowe w kozielskich parkach, miasto podpisało umowę na przebudowę ulicy Mościckiego, będzie podpisywać umowę na zagospodarowanie placu przy lokomotywie, trwa rozstrzyganie przetargu na budowę ścieżki rowerowej łączącej rondo Milenijne ze ścieżką po wale łącznie z przebudową mostu nad Kłodnicą, będą realizowane prace na byłym lodowisku przed „Wodnym oKKiem” oraz inwestycje sportowe przy szkołach podstawowych nr 16 w Sławięcicach i 6 w Śródmieściu, a to nie wszystkie zadania. Relacja wideo:

13 KOMENTARZE

  1. Pani prezydent kiedy powstanie tunel pieszo- rowerowy pogorzelec, śródmieście , to jest ważna inwestycja jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pieszych.

    • Teren kolejowy, postaraj się interweniować w centrali, może wydrążą Ci tunel. Torów nie pozwalają kłaść a tunel to dla PKP pestka. PKP należy w końcu do suwerena, to on ma decydujący głos…

    • Wyznaczaniem miejsca budowy tuneli i mostów na terenach na południe od Bałtyku i między Bugiem a Odrą zarządza Pentagon – ale jeżeli amerykańskie czołgi swobodnie mieszczą się pod wiaduktem kolejowym na obwodnicy KK to marne są szanse na inny tunel….

    • Z tunelem to nie jest tak prosta sprawa, wywiercić dziurę na 80m pod czynną linia kolejową. Mały tunel może spowodować nieuzasadniony paniczny strach u wielu osób. Ja bym zamknął ten tunel i budował go na nowo, poszerzając go odpowiednio z każdej strony również dla samochodów. Najlepiej jest rozbierać całość z jednej strony i betonować nowy strop, a ruch kolejowy stopniowy przenosić. Tam jest wielce prac do wykonania m.i.n odwodnienie. Niestety to są utrudnienia, ale warto to zrobić raz a dobrze. Ten przejazd jest bardzo ważny i strategiczny dla Miasta.

  2. Ciekawe jak będzie wyglądać bezkolizyjne skrzyżowanie Wyspiańskiego że ścieżką na wał,może przejazd pod mostem i nowa kładka nad Kłodnicą skoro udało się na kanale gliwickim na kuzniczkach gdzie w porywach przejeżdża 5 osób na dobę to uda się w centrum miasta gdzie ruch jest zatrzymywany przez rowerzystów 10 razy ale na godzinę.

  3. Ten tunel to jest problem w naszym mieśćie. Mój kolega jadąc rowerem miał kolizję z samochodem w tej okolicy pare tygodni temu, co redakcja kk24 opisala. Gdyby istniał pieszo-rowerowy tunel nie było by tego wypadku. Zapraszam panią Prezydent do przejśćia w obecnym tunelu w godzinach szczytu,tam dwie dorosłe osoby mają problem wymijąjąc się. Obecny tunel łączy dwie największe dzielnice K-K , a bezpieczeństwo pieszych jest tam marne w razie kolizji z ciężkim pojazdem. Pozdrawiam.

  4. Będzie m.in. realizowana inwestycja sportowa przy szkole nr 6… Tak, będzie taka inwestycja przy „nowej” 6, zaś ta „stara” 6 (przy Stelmacha) od września będzie już bez uczniów… Na dodatek jej opuszczony budynek będzie prawdopodobnie stopniowo niszczał i popadał w ruinę… :(

Skomentuj