Nowe fakty w sprawie zabójstwa w Śródmieściu. Ofiarami 31-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna

25

Policjanci zatrzymali 78-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny. Służby przekazują nowe informacje w sprawie brutalnego zabójstwa w Śródmieściu.

Ciała zostały znalezione w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu zbrodni pracował prokurator, policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę, 15 października około godziny 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu uzyskał informację o dwóch ciałach, znalezionych w jednym z mieszkań na terenie osiedla Śródmieście. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch osób – 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny. Zatrzymany został 78-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Na miejscu zdarzenia pracował zespół składający się z kilkunastu osób – prokuratora, technika kryminalistyki, funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz prewencji, biegłego z zakresu medycyny sądowej, a także ekspertów z laboratorium z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu – między innymi specjalisty z zakresu analizy śladów krwawych oraz specjalisty z zakresu daktyloskopii.

Przy tej sprawie policjanci pracowali bez przerwy przez ponad 48 godzin, zbierając materiał dowodowy i przesłuchując świadków. To pozwoliło na przedstawienie 78-latkowi zarzutu zabójstwa dwóch osób.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego, 3-miesięcznego aresztu wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe miesiące 78-latek spędzi w areszcie. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

25 KOMENTARZE

  1. 78 latek, dziecko wojny, pewnie ochrzczony, emeryt, katolik jak większość Polaków. Wyborca PiS, miał dostać 13 i 14 i rewaloryzację. Cóż nie odwiedzi już Tunezji nie pojedzie na Oktoberfest…

  2. Słuszną drogą idzie moja Partia PiS, nikt tak nie potrafił skłócić Polaków jak my.
    Morderstwo w afekcie (zginęły parówki) , a większość wpisów o PiS. Jarosław lubi to!

  3. Facet chlał codziennie w barze Antałek. Wiecznie narzekał, że musi w tym wieku jeszcze pracować. Pił na kreskę i spłacał po wypłacie. W sumie nie spodziewałbym się po nim takich rzeczy bo był raczej kulturalny.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj