Nowe bloki operacyjne i sala wybudzeń w kozielskim szpitalu. Zakończenie dużej inwestycji. ZDJĘCIA

4

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu zakończył kolejną ważną inwestycję. Powstały dwa nowoczesne bloki operacyjne oraz sala wybudzeń. Koszt całej inwestycji wyniósł 12 mln zł. 

Inwestycja objęła utworzenie dwóch nowoczesnych sal zabiegowych – okulistycznej i laryngologii oraz sali wybudzeń, a także zmodernizowanie sześciu istniejących sal operacyjnych. Projekt był realizowany od sierpnia 2018 roku. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu na rozwój szpitala przekazało 3 mln złotych, reszta to wkład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

– To są bardzo dobrze wydane pieniądze. Są to złotówki, które przełożą się na jeszcze lepszą diagnostykę i lepsze leczenie naszych pacjentów. Nie ma rozwoju medycznego, bez rozwoju technologicznego i ten projekt jest tego najlepszym przykładem – mówił Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Komfort pracy lekarzy w nowych salach operacyjnych zwiększa nowoczesne oświetlenie – niemęczące oczu i ułatwiające długą pracę. Pacjenci umieszczani są na łóżkach, które łatwo dostosować do konkretnej potrzeby. Do dyspozycji oddano też salę wybudzeniową wyposażoną w nowoczesne łóżka.

– Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sfinansowania, jak realizacji tej inwestycji. Mam nadzieję, że przez najbliższe lata będziemy mogli pracować w dobrych warunkach dla naszych pacjentów – dodaje Jacek Mazur, zastępca dyrektora SP ZOZ ds. medycznych.

– Zdecydowanie więcej zabiegów będziemy mogli wykonywać, cały sprzęt spełnia wszystkie standardy, oznacza to większą wydajność szpitala. Kiedy w jednym miejscu trwa operacja, w sali obok my już zaczynamy znieczulać kolejnego pacjenta – powiedział dr Radosław Masłoń, anestezjolog i kierownik bloku operacyjnego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

W imieniu marszałka województwa dziękował radny sejmiku Robert Węgrzyn, który podkreślił, że projekt realizowany był w trudnych warunkach epidemicznych, gdzie z jednej strony szpital skupiał się na pacjentach z koronawirusem, a z drugiej realizował duże zadanie.

4 KOMENTARZE

    • a gdzie prezydentowa miasta możliwości, wielki cukiernik PO, niejaki nowak, reszta lokalnych gwiazdeczek i spacerowiczów. gdzie koźlak centrum płaczka o stanie szpitala wielkiego koźla. co tam robił radny sejmiku robert węgrzyn z POKO który na początku epidemii przeszkadzał jak mógł w działalności szpitala jak reszta POKO. teraz pięknie słodzi ” że projekt realizowany był w trudnych warunkach epidemicznych, gdzie z jednej strony szpital skupiał się na pacjentach z koronawirusem, a z drugiej realizował duże zadanie.”

Skomentuj