Nowak kontra Węgrzyn. Będzie bój o przewodnictwo w kędzierzyńskiej Platformie Obywatelskiej

22
Michał Nowak i Robert Węgrzyn będą rywalizować o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Platforma Obywatelska wybiera nowe władze – od przewodniczącego całej partii, przez szefów w regionach, aż po powiaty. Ciekawie zapowiada się bój o fotel przewodniczącego struktur powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu.

O ile w wyborach szefa struktur wojewódzkich PO zgłoszono tylko jednego kandydata – to dotychczasowy przewodniczący Andrzej Buła, zarazem marszałek województwa opolskiego – o fotel przewodniczącego w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim rywalizować będzie dwóch polityków: dotychczasowy przewodniczący i radny miejski Michał Nowak oraz odzyskujący wpływy w partii Robert Węgrzyn, sekretarz wojewódzki PO, a także radny sejmiku województwa. Nie od dziś wiadomo, że łączy ich co najwyżej szorstka przyjaźń, a dzieli wizja zarządzania ugrupowaniem.

Dobrze było widać to, gdy zapadała decyzja o utworzeniu drugiego koła PO w Kędzierzynie-Koźlu. Michał Nowak był temu przeciwny, jednak „partyjna góra” dała pomysłowi zielone światło. Przewodniczącym nowego koła został Paweł Masełko, niedługo później obejmując także stanowisko starosty kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wybory odbędą się 23 października poprzez głosowanie tajne – członkowie PO, tak jak podczas wyborów powszechnych, wrzucają karty do urn.

22 KOMENTARZE

 1. Nie lubię za bardzo tej partii bo przyszłość należy raczej do Hołowni i Kosiniaka ale widzę co się w miescie w polityce dzieje. Pan węgrzyn wrócił po wygnaniu i nic wielkiego nie pokazał. Jak zwykle kombinuje i prze do władzy. Pan Nowak prochu nie wymyślił ale się chłop stara chociaż i widać że nie zależy mu tak na stołkach ani mamonie i nie wchodzi w układy układziki. Powinien wygrać pan Nowak no ale to nie ja zdecyduję tylko paru działaczy kanapowej partyjki na krzyż

 2. Co za różnica kto z nich będzie marionetką prezesa PO?przecież i tak musi wykonywać czyjeś rozkazy.Niedługo lockdawn więc mamy większe zmartwienia niż władza PO w KK

 3. Peło jest skończone, nie to co Partia PiS. Należy trzymać z partią władzy, a ja Rychu zawsze tak robię, zawsze z partią władzy, jedynie nie PO drodze, nie mam tam przyjaciół, a i dzielić nie mają czym gołodupcy. Partia odcięła całkowicie zdegenerowaną partię peło od wszystkich sutków Polski. Okazało się dzięki temu, że jesteśmy bogatym krajem i na wszystko nas stać, no tak NAS stać na wszystko, dzięki temu, że wzięliśmy wszystko co się dało dla siebie. My rząd zawsze się wyżywimy, a jak powiedział Morawiecki u Sowy i przyjaciół: mają pracować za miskę RYŻu u mnie nie u ryżego. A że platmózgi były oszczędne, słabo kradli to MY mamy co brać, częściowo się dzielimy.

  Dzięki PiS ja i mój syn mamy pracę na państwowym, czyli nic nie musimy robić, kradniemy sobie razem z kolegami z PiS, to tu to tam. Skubniemy tu, tam skubniemy, mamy obfity gar. Jak już kipi w tym garze to skapną dla suwerena jakieś ochłapy, już nic nie warte 500+, które miało rzekomo robić dzieci, tak się Brzeszczance marzyło. No i jak tam wyborcy, czy się rozmnożyliście dzięki tym pieniądzom? Moi znajomi wyborcy PiS, mocno upartyjnieni nie skorzystali z tych bonusów. Taki KAnthak to się nie rozmnoży, Zbyszek też się nie stara, ten z łupieżem i sierścią jest całe życie nieśmiały, tylko rączki całuje na mokro.

  A wracając do lokalnego ogrodu, a raczej wybiegu dla małp, najlepsze co może być to szorstkie współżycie tam na dole bez nawilżania, ta niemożność współpracy i kłótnie, swawole na rurkach to tak cieszy. Tu jest Polska, prawdziwa, nie ma w niej miejsca na demokrację inną niż nasza demokracja partii przewodniej i przewodniego Wodza.

 4. Hura !!! Rozrywka !!! Na ring wystawić tych zawodników. Czas by bukmacherzy miasta możliwości zaczęli przyjmować zakłady.
  Czas zacząć obstawiać. :))

 5. Kogo to jeszcze interesuje? PO odchodzi do lamusa i po kolejnych przegranych wyborach zostaną tam zgliszcza i grupka rozhisteryzowanych watażków. Tusk, Nowak, Gawłowski, Neuman, Grodzki i inni będą mogli w końcu spotkać się z prokuratorami…

 6. Pamietając styl rządzenia PO, to obecnie mając ich u steru bylibyśmy na dnie pod mułem.
  PIS świetnie poradził sobie z pandemią,pomimo niej,wszystko jest w normie.
  PO na pewno zastosowała by swoją metodę 'letniej wody w kranie” czyli pozostawiamy wszystko sobie,niech sie dzieje co chce.Zerkając oczywiście na Berlin,co tam nam zasugerują i poradzą.
  Tusk może jakieś orliki znów wymyślil,bo tylko sport i kariera są dla niego ważne.

 7. PO gdzies tam pełza w piwnicy,kwiczy i robi pod siebie,ze strachu że juz nigdy nie dorwą się do najlepszych posad w kraju.Trzeba życ ze zwykłej pensjii,ha,ha,ha.

  • Ważne, że tobie sławku dzięki naszej Partii powodzi się dobrze. To mnie bardzo cieszy, wiesz my w Partii MAMY wszystko, nie mamy strachu zadbać o siebie i rodziny wszystkich członków. Posady najlepsze w kraju są zajęte przez naszych właściwych ludzi. Mam nadzieję, że również jesteś naszym członkiem, a co zrozumiałe to członkiem zdecydowanie mniejszego kalibru. Pamiętaj jak jest Ci dobrze bo PO jest w piwnicy to wspieraj Partię składkami dobrowolnymi, byśmy mogli utrzymać ochronę Prezesa, toż ona kosztuje.
   Wspieraj również Ojca wiecznie mi mało Rydzyka, on tak się troszczy o owieczki, strzyże regularnie wszystkie w pobliżu. Jestem pewien że Ojciec pobłogosławi Cię sławku i serce jego urośnie jak opowiesz mu swe powyższe przemyślenia. Nic tak powiem Polaka nie cieszy jak kwik i udręka drugiego Polaka, gorszego sortu co prawda, ale któż by się nad tym pochylał.

 8. Ruchu pisze żeby skrytykować ale jakoś do tych dwóch kandydatów się nie odniósł. Krytyka i brak jakiegokolwiek planu PO niestety źle świadczy o tej partii bo samo obalenie PIS to już zaczyna śmierdzieć nudą

Skomentuj