Nowa siłownia, ławki i platformy w skateparku. Strefa przy alei Jana Pawła II wita mieszkańców w nowej odsłonie

2

Rewitalizacja objęła teren znajdujący się pomiędzy pływalnią a halą sportową w śródmieściu. Skorzystały m.in. siłownia plenerowa, oraz skatepark, najbardziej jednak mieszkańcy, którzy już mogą korzystać z odnowionego sprzętu. 

W ramach projektu „Rewitalizacja obiektów rekreacyjno-sportowych w Kędzierzynie-Koźlu” przeprowadzono szereg prac, których celem było odnowienie chętnie odwiedzanego przez mieszkańców miejsca. Miłośnicy jazdy na deskorolce zyskali dwie platformy na skateparku, a spacerowicze mogą odetchnąć na nowych ławkach. Swoje oblicze zmieniła także siłownia plenerowa, gdzie nie tylko wymieniono zużyte urządzenia, ale dodano również kolejne. Zadbano także o poprawę bezpieczeństwa inwestując w monitoring oraz w ekologię zastępując stare oświetlenie ledowym.

Na rewitalizację terenu gmina skutecznie zdobyła dofinansowanie. Blisko 40% kosztów pokrytych zostało przez unijną dotację.

2 KOMENTARZE

  1. Witam! Najprościej to jest przeredagować artykuł i udawać, że nie padło kłopotliwe pytanie o wielkość kwoty wydanej na tą śmieszną „Rewitalizację…” Gratuluję „strusiowej” polityki informacyjnej chowania głowy w piasek. Może jeszcze tylko brakuje informacji n/t wykonawcy tej „rewitalizacji”?! I będzie wszystko jasne!! Pozdrawiam szanowną Redakcję!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj