Nowa ścieżka połączy ulicę Miłą z terenem za halą sportową. Powstaje tam łąka piknikowa

22

W Kędzierzynie-Koźlu trwa realizacja dużego projektu związanego z tworzeniem „zielonych podwórek”. Ciekawą częścią zadania jest zagospodarowanie terenu za halą sportową przy alei Jana Pawła II. Od strony ulicy Miłej będzie prowadzić tam zupełnie nowa ścieżka, będąca jednocześnie połączeniem z Parkiem Pojednania.

Prace za halą rozpoczęły się w ostatnich dniach. W pierwszej kolejności trwa wytyczanie nowych ścieżek. Na tym terenie już kilka lat temu zbudowano plac zabaw dla psów. Teraz powstanie także nowy skwer, w ramach którego zaplanowano m.in. łąkę rekreacyjną i piknikową.

Projekt „Partnerstwo na rzecz Ochrony Różnorodności Biologicznej Województwa Opolskiego” realizuje gmina Kędzierzyn-Koźle. Łącznie warty jest 3,6 mln zł, przy czym ponad 2 mln zł stanowi dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Pozostała część dawnego boiska znajduje się w rękach prywatnych i została przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną.

22 KOMENTARZE

 1. Wszystko w Kędzierzynie i Azotach rewitalizacja parków, podwórek czy teren przy OKKU. Na Park Kozielski wzięto 6 min. zł wywiad pani prezydent Nowosielskiej z red. Szopińskim w 2018 roku „Zielono m”.
  Ścieżki, parę ławek dołożyli ale nic więcej. Brak obiecanych nasadzeń roślinności i sporo miejsc gdzie powinna rosnąć trawa a są tylko zeszłoroczne liście. Kpina i dno. Tak wyglądają planty jedyne takie na skalę europejską. Nadal jest podział inwestycji w Kędzierzyn kosztem Koźla i reszty dzielnic. Albo zarządza pani Nowosielska całością ale niech zrezygnuje bo coraz gorsze to miasto możliwości.

 2. @Mieszkaniec Starego Miasta
  We wszystkich czterech „kozielskich” dzielnicach mieszka mniej ludzi niż na Pogorzelcu. Procentowo udział mieszkańców Koźla to oszałamiające 18% ogółu populacji Kędzierzyna-Koźla. Całe szczęście po wielu latach ktoś poszedł do głowy i nie inwestuje pieniędzy w miejsce gdzie niewielu chce mieszkać.

   • @J.W. Te dane są ogólnie dostępne, cwaniaczku. Pieprzysz więc trzy po trzy.
    Pogorzelec – 10500 mieszkańców
    os. Piastów – 7800 mieszkańców
    Śródmieście – 11300 mieszkańców
    Koźle – 8500 mieszkańców

    • I co cwaniaczku liczyć nie umiesz. Koźle czyli Zachód, Południe i Stare Miasto to 9210 osób do tego Rogi 10402 osób. oś Piastów – 7828 osób, Śródmieście – 11346 osób i Pogorzelec – 10558 osób. I co z tego ? Pępkiem nie jesteście. Koźle było już miastem a wy wiochą zabitą dechami. Gdyby nie Azoty i Blachownia było by tak do dziś.

     • Gdyby nie cysorz, w Koźlu pasły by się nadal kozy; gdyby nie Kędzierzyn, Koźle było by wojskową osadą.
      I co teraz cwaniaczku ?

     • No nie. Poczytaj se historie jak umiesz czytać. Koźle prawa miejskie otrzymało w 1281 (lokowane było na prawie magdeburskim) i należy do najstarszych miejscowości śląskich. Było stolicą księstwa piastowskiego. A Kędzierzyna w ogóle by nie było nawet krowa by nie miała gdzie placka zostawić. Gdyby nie Azoty i Blachownia to do dziś placki krowie by się pałętały. W latach 1945–51 siedziba wiejskiej gminy Kędzierzyn.

 3. Ale że co? Czyżby władza z policją i strażą miejską liczyła ze menele dobrowolnie przeniosą się za halę. Bo dla kogo poza osobami które kochają rozwalać wszystko jest to robione, jeśli nie będzie tam dobrego oświetlenia i pełnego monitoringu to dajcie sobie spokój.

 4. Miejsce piknikowe total już było a teraz nie wiem co to za twór.Można było się napić piwka przy ognisku a teraz… milicja od tylca zachodzi i mandaty wstawia za samo piwo i to nazywacie miejscem piknikowym?!!!

 5. A bułkę to ja sobie zjeść mogę w domu przy czym nie muszę uważać czy nakruszę (bo za to też można mandat dostać) no i maseczki też nie mam obowiązku w domu nosić

 6. Przyda się tam monitoring bo syf jaki tam panuje przechodzi ludzkie pojęcie. Nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś się w lasku piwo napił, ale niech posprząta po sobie (i nie są to menele bo oni takich alkoholi nie pijają i czipsami albo mc syfem się nie raczą) . Niestety przesiadują zwykli syfiarze którym nie przeszkadza ten stan rzeczy. Powinny być wysokie mndaty za to. Jakby jeden z drugim dostali po 1000 zł i nakaz posprzątania to może by się coś zmieniło.

Skomentuj