Nowa nawierzchnia i ścieżka rowerowa w Bierawie. Otwarcie wyremontowanego fragmentu DW 425

18

W Bierawie dokonano uroczystego otwarcia wyremontowanego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 425. Zadanie zostało zrealizowane przez samorząd województwa opolskiego przy wsparciu finansowym gminy Bierawa.

Na odcinku około pół kilometra powstała ścieżka rowerowa, jezdnia została poszerzona i wzmocniona. Bezpieczeństwo mieszkańców zostało poprawione dzięki wykonaniu nowego przejścia wraz z oświetleniem i oznakowania. W ramach remontu wykonano też kanalizację deszczową. Wartość inwestycji wyniosła 1,35 miliona złotych z czego blisko połowę wyłożyła gmina Bierawa, a resztę samorząd województwa.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in.: członek zarządu województwa Szymon Ogłaza, radni wojewódzcy: Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn, starosta Paweł Masełko i wójt Bierawy Krzysztof Ficoń.

18 KOMENTARZE

    • O kurde Tam jest jeszcze dziesiąty. Nie zauważyłem poprzednio. Przynajmniej teraz rachunek wyjdzie na okrągło. Czyli na każdego po 50 metrów sukcesu do opijania.

  1. Śmietanka towarzyska brawo wy ! Już p. starosta Masełko niech się uczy jak się otwiera kawałki wyremontowanej drogi. Bo owe doświadczenie przyda się podczas otwarcia załatanej Piotra Skargi czy otwarcie fragmentu ulicy Mostowej. No cóż -tylko na tyle ich stać.

  2. Ten gruby to chyba najlepiej umie jeździć drogami i dzieli się swoją wiedzą z resztą. Oni będą potrafili jechać, ale co z pozostałymi mieszkańcami?

  3. Zapraszam tych z zdjęcia na drogę z Cisku do Zakrzowa która nadaje się tylko na wozy drabiniaste a których już nie ma od 100 lat. Chyba teraz to nawet w Afryce mają lepsze drogi.

    • ja zawsze po wysprzątaniu łazienki wołam wszystkich mieszkańców bloku i uroczyście otwieramy, przecinamy wstęgę i jemy kanapki ze śledziem i pijemy kawę. Już za 2 tygodnie kolejne otwarcie.

  4. A czy samorząd woj. Opolskiego może taka sama ścieżkę rowerową zrobić na odcinku pomiędzy bierawą A starym koźlem, można zacząć od kapliczki w bierawie, odcinek o długości 1km bardzo ułatwił by i zwiększył bezpieczeństwo poruszania się jednosladem , a także połączył by trasę rowerową umożliwiając przejazd ścieżką rowerową do samego centrum A stamtąd można już dużo dalej na rowerze jechać, na chwilę obecną bez tego połączenia to wycieczka rowerowa z dziećmi jest niemozliwa.

  5. Ja mogę powiedzieć, że jestem zażenowany. Wiem że każdy chce być ojcem tego sukcesu, ale opamiętajcie się. Panie Masełko nie bierz Pan przykładu z Gismana, ten to nie pościł żadnej darmowej imprezy w powiecie. Wstyd naprawdę wstyd.

  6. Cyrk??? To jest bardzo skromnie powiedziane, blazenada jakby otwarli całą drogę do Gliwic albo obwodnicę wstydu nie mają, zamiast załatwiać pieniądze na duże remonty, robią z siebie błaznów. Jaki poważny inwestor będzie u nas się budował japrzejedzie się po drodze do strefy czy Kłodnicka ludzie pomyście trochę i weście się do roboty.

Skomentuj